Çocukken Richie Rich çizgi romanları okumaktan, onunla ilgili filmleri ve televizyon programları izlemekten çok hoşlanırdım.

Bu çocuk fazlasıyla zengindi yani o kadar parası vardı ki ne yapacağını bilmiyordu. Richie’nin ailesi çok zengindi ve bu yüzden Richie’nin sınırsız parası vardı.

Bazen bu kadar paraya sahip olmanın ne kadar harika bir şey  olduğunu düşünürdüm.

Richie Rich o zamanlar kurgusal bir karakter olmasına rağmen, hikayesi bugünün kültür ve ticaret akışında gerçekleşebilirdi.

Aslında şuanda bile bu mümkün. YouTube sayesinde çocuklar bile milyoner olabiliyor.

YouTube sayesinde milyoner olan çocuklara örnek verecek olursak bu çocuklardan biri Ryan Kaji’dir. Ryan en çok para kazanan YouTube yıldızıdır. Kendisi YouTube aracılığıyla milyonlarca dolar kazanıyor, ayrıca onun ürettiği ürün WalMart, Target ve başka süpermarketlerde de satılıyor. Onun YouTube kanalında 27,5 milyon abonesi var. 10 yaşına girmeden milyoner oldu.

Ryan YouTube kanalında şirin, eğitimsel, aile dostu temalarla dolu içeriklerin yanında kendi ikiz kız kardeşleriyle de oyun oynadığı bir çok videoları var. Bu videolarla 5000’e yakın ürün tanıtan Ryan bu ürünleri destekleyerek bu ürünlerin satışıyla birlikte yılda 200 milyon dolar kazanır.

Kaji’nin payı $29.5 milyon doların yarısı, böylece 2020 Forbes dergisinin en çok para kazanan YouTube yıldızları listesinin başında yer alır. Kendisi sadece 9 yaşında! Her yıl oyun değerlendirmesi için 30 milyon kazanıyor, yıllık toplam satışlardan 200 milyon dolar kazanıyor.

Bu dokuz yaşındaki bu çocuğun iş dünyasında başarısını düşündüğümde bir çocuğun on yaşına gelmeden bile, yapabilecekleri şeyleri küçümsemeyelim. Çocuğumuza güvenelim ve kendi yeteneklerini kullanması için fırsat verelim.

Çocuklara başkalarının hayatları için fark yaratma fırsatını verelim. Çocuklar şimdi hizmet edebilir. Çocuklar şimdi ciddi etki yaratabilir. Çocuklar şimdi dünyayı değiştirebilir.

Çocukların ihtiyacı olan şey, kendilerine ve Tanrı’nın onlara verdiği armağanlara güvenen bir kişi! Bir fark yaratmak için yetişkin olmayı beklemeleri gerekmez, şimdi fark yaratabilirler. 

Belki şimdi evinizde, belki kilise grubunda veya sınıfında ‘ruhsal milyonerler’ oturuyor olabilir.  Onlara ‘dünyayı değiştirme’ fırsatı verecek misin? http://www.relevantchildrensministry.com/2021/04/millionaire-kids.html 1/5/2021’de erişilmiştir. İzinle kullanılır

Bizi takip edin: