Kamplarımız

Kamp, çocuk gelişimi için harika bir etkinliktir. Hele bir de aynı yaş grubundan diğer çocuklarla birlikte olması harikadır. Çocuğun sosyal, kişisel ve duygusal gelişimi için çok yararlıdır. Aynı zamanda Kucak Kampları ruhsal tazelenme için de harika bir fırsat sunar. Oyunlar, yarışmalar ve sanatsal etkinlikler de kampın vazgeçilmez unsurlarıdır.


Kucak Dergisi

Kucak Çocuk Dergisi, içerik ve tasarım olarak hem çağdaş hem de donatıcı bir dergidir. Türkiye’de alanındaki ilk ve halen tek dergidir. İki ayda bir yayınlanır. Kutsal Kitap temelli olup çocukların hem ruhsal hem de karakter gelişimlerine destek olması amacıyla üretilmektedir. İçinde öğretici, eğlendirici ve düşündürücü sayfalar vardır. Eski sayıları web sitemizden okuyabilirsiniz.

Buğday

Buğday Seminerleri, kilisede çocuklara hizmet eden kişileri donatmak amacıyla sunulur. Ele aldığı ana konular, “Çocuk” “Hizmetkarı” ve “Öğretim Yöntemleridir”. Hedefimiz pedagojik formasyon konusunda donatmaktır. Hem de değişik öğretme metotlarıyla çocukların ihtiyacına uygun ve sıkılmadan öğrenebilecekleri programlar geliştirmeyi öğrenirler.


Eğitici Makaleler

Kucak olarak anne babaların çocuk yetiştirirken duydukları ihtiyaç ve karşılaştıkları sorunlara yönelik, web sayfamız aracılığı ile uzman kişilerin kaleme aldıkları akademik ve okuyucular için pratik öğütler içeren yararlı makaleler yayınlıyoruz. Makalelerimiz Hristiyan dünya görüşü perspektifinden olmakla beraber bir çok anne babaya yardımcı olacak harika öğütleri de içermektedir.

Besin

Besin dersleri serisi 5-16 yaş aralığındaki çocuk ve ergenler içindir. Karışık yaşlardan çocukların olduğu karma gruplarda kullanmak için idealdir.
Aynı anda, aynı konuyu 5 farklı seviyede işleyen bu seri, büyük bir ihtiyacı karşılayacaktır. Çalışmalar fasiküller şeklinde olup haftalık olarak kullanılır. Kucak Yayıncılık Merkezli yönetilen bu dersler hakkında daha çok bilgi için irtibata geçiniz.


Pazar Okul Dersleri

Pazar günü yetişkinler ibadet ederken çocuklar da Kutsal Kitap’tan öyküler dinleyip, onlar üzerinde derin düşünerek ruhsal olarak büyümelidirler. İdeali her toplulukta çocuklara hizmet eden kişilerin kendi materyallerini hazırlamalarıdır ancak bu her zaman mümkün olmadığından Kucak olarak bir çok konuda derslerimiz mevcuttur. Bizimle iletişime geçip ücretli ve ücretsiz yayınlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.


Ürünlerimiz

Kucak Yayıncılık, Türkçe konuşan tüm çocuklar için materyal ve hizmet geliştirmektedir. Özellikle kiliselerin çocuk programları kapsamında ihtiyaç duydukları dersler, öyküler ve kılavuzlara web sayfamızdaki mağaza aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bunun yanında dergi, roman ve etkinlik kitapları da ürünlerimizden bazılarıdır. Ücretsiz ürünler için web sayfamıza üye olmanız yeterlidir.


Kutsal Kitap

Çocuklar için Kutsal Kitap Uygulaması şu ana kadar 9 milyonu aşkın Apple, Android ve Kindle cihazlarına indirilmiştir . Tamamen ücretsizdir. Dünyanın her bir yanından çocuklar Arapça, Portekizce, Çince, Flemenkçe, İngilizce, Farsça, Fransızca, Almanca, Korece, Rusça, İspanyolca, Endonezya dilinde ve şimdi Türkçe olarak tadını çıkartabilirler.