Merhaba çocuklar!

Hepinizin yeni yılı kutlu olsun. Rab’bin hayatınızda yaptığı harika işleri daha çok fark ettiğiniz bir yıl olsun!

Peki bunu nasıl başarabiliriz? Tanrı’nın bizim için yaptıklarını nasıl daha fazla hissedebiliriz? Tabii ki O’nunla daha derin, daha yakın ilişki kurarak! Daha fazla Kutsal Kitap okuyalım, Tanrı’nın sesini duymaya çalışalım. Unutmayın bu bir egzersiz gibidir. Yani tıpkı sporcular gibi egzersiz yaptıkça daha başarılı oluruz. Tanrı’ya daha çok zaman ayırdıkça O’nun sesini daha iyi duymaya başlarız. Tanrı’nın yaptıklarının farkına daha iyi varırız.

Bu yeni yılda ilk hedefimiz Tanrı’ya özel bir zaman ayırmak olsun! Her gün için kendinize bir saat belirleyin ve Tanrı’yla bir buluşma ayarlayın. Unutmayın bu buluşma çok özel! Sizi sonsuz bir sevgiyle seven birisiyle buluşacaksınız. Bakın size nasıl sesleniyor;

Yeremya 31:3

Ona uzaktan görünüp şöyle dedim:
Seni sonsuz bir sevgiyle sevdim,
Bu nedenle sevecenlikle seni kendime çektim.

Bize böylesine sevgiyle yaklaşan Tanrı’mıza duamız Davut’unkine benzesin;

Mezmurlar 36:5-10

Ya RAB, sevgin göklere, Sadakatin gökyüzüne erişir. Doğruluğun ulu dağlara benzer, Adaletin uçsuz bucaksız enginlere. İnsanı da, hayvanı da koruyan sensin, ya RAB. Sevgin ne değerli, ey Tanrı! Kanatlarının gölgesine sığınır insanoğlu. Evindeki bolluğa doyarlar, Zevklerinin ırmağından içirirsin onlara. Çünkü yaşam kaynağı sensin, Senin ışığınla aydınlanırız. Sürekli göster Seni tanıyanlara sevgini, Yüreği temiz olanlara doğruluğunu.

Hepinize iyi haftalar!

Bizi takip edin: