1. Oyunlar – Eğer toplantılarınızda oyunlar olacaksa, gençler bu oyunu planlasınlar ve yapsınlar.
  2. Selamlama – Binanıza veya odanıza gelenleri ilk karşılayan gençler olsun!
  3. Abur cubur – Bizim gençlerimizden bazıları yemek pişirmeyi sever ve çok hızlı bir şekilde kurabiye filan yaparlar. Pişirmeyi seven (belki yemeyi de sever!) bazı gençleriniz abur cubur, aperatif atıştırmalıklar hazırlasınlar!
  4. Fotoğrafçı – Bazı gençlerimiz harika fotoğrafçıdırlar. Hizmetkar yüreğe sahip ve yaratıcı oldukları için onları bizim ‘demirbaş, sabit fotoğrafçılarımız’ yaptık. Bu kişileri belirlemek kolaydır: Facebook sayfalarına bakın, ellerinde belki hep bir fotoğraf makinesi vardır.
  5. Dua– Gençlerimizin toplantılarımızda dua zamanlarını yönlendirmelerini severim. Toplantıdan önce grubun önünde dua etmekte rahat olanları görevlendirin (toplantıdan önce).
  6. Sosyal medya – Hizmetinizin Facebook, Twitter ya da hangi sosyal medya aracını kullanıyorsanız ona sahiplenmeleri konusunda gençleri yüreklendirin. Onlar bu platformları güncellesinler (yönetimi belki sizin elinizde kalsın) ve hizmetinizi dünyaya paylaşsınlar.
  7. Başka gençlerle temas kursular– Gençlerinizin bu yeni gençlerle temas kurma hizmetini yapmalarına izin verin.
  8. Hizmet projeleri– Hizmet konusunda hevesli gençlerinizi bir araya getirin, yetkilendirin. Detay ve lojistik konusunda onlara yardım edin ama koordine etme işini kendileri yapsınlar.
  9. Paylaşım – En iyi kararlarımdan biri gençlere dersleri veya yaşadıklarını anlatma fırsatı vermektir. Toplantıdan önce onlara yardım edin ama ders verme yetkisini onlara verin.

https://churchleaders.com/youth/youth-leaders-articles/151802-10-ways-to-get-teens-to-own-the-youth-ministry.html?fbclid=IwAR1m-rkK8QH_PtLDeqQRoQx86IkD0jJe6jlpkTsTvY3rjyRNl-vkP0yeUlA’dan uyarlanmıştır     29/2/2020

Bizi takip edin: