1.    Odanızın görüntüsü çocuklar için güzel bir ortam ve atmosfer oluşturur. Süsler hizmetinizin beklentilerini tasvir eder. İyi dekore edilmiş bir oda çocukların gerilimini ve huzursuzluklarını azaltabilir.

2.    Odanızın görüntüsü sizin ve gönüllüleriniz için güzel bir ortam ve atmosfer oluşturur. Evinizi nasıl dekore ediyorsanız (konforlu, eğlenceli ve çekici kılmak için) dersliğinizi de aynı sebeplerle ve şekilde şık hale getirebilirsiniz.

3.    İyi düzenlenmiş bir oda çocukları sevdiğinizi gösterir. Süslemek için harcadığınız çaba ve zaman çocukların gözünde değerli şeyleri ne kadar önemsediğinizi gösterebilir. Eğer bir de çocuklarla birlikte süslerseniz, saatlerce onlarla birlikte ‘çok özel bir hizmet zamanı’ paylaşmış olacaksınız.

4.    Çocukların hizmetinizle ilgili ilk izlenimi odanızdan edinilir. İyi dekore edilmiş bir oda çocuklar üzerinde harika izlenimler yaratacaktır. ‘Etki yaratmak için ikinci şansın yoktur’ diye bir deyim vardır ve doğrudur. O zaman çocukların hizmetinizle ilgili ilk etkisi ‘çocuktan yana’ olsun.

5.    Odayı süslemek çocukların hizmeti ‘sahiplenmesi’ne yardım eder. Sıradan, basit bir oda çocukların grupta kendilerini sıradan ve basit hissetmelerine yol açar. Ama ‘haydi odaya kişisel damgalarımızı vuralım’ dediğinizde bakın, ne kadar büyük bir değişiklik olur! Çocuklar bir şeye yatırım yaparlarsa, ondan gurur duyarlar.

6.    Şık ve zarif bir mekan bizim ‘en iyi’lere adanmışlığımız hakkında bir şey söyler. Madem Mesih’in elçisiyiz, yaptığımız her şey en iyisi olsun. Bunun içerisinde hizmet için oluşturduğumuz ortam olsun.
http://childrensministry.com/articles/6-reasons-why-you-should-decorate-your-room/?utm_source=internal_cm&utm_medium=email&utm_campaign=  9/23/2016 erişilmiştir

Bizi takip edin: