Merhaba çocuklar!

Güzel bir tatil geçirdiğinizi umuyor ve yeni okul döneminizde hepinize başarılar diliyoruz.

Koleseliler 3:16 da şöyle yazar: “Mesih’in sözü bütün zenginliğiyle içinizde yaşasın. Tam bir bilgelikle birbirinize öğretin, öğüt verin, mezmurlar, ilahiler, ruhsal ezgiler söyleyerek yüreklerinizde şükranla Tanrıya nağmeler yükseltin.”

Bu ayette ‘içinizde’ kelimesi ‘aranızda’ anlamına da gelir. Yani bizler ailemizle, arkadaşlarımızla, kuzenlerimizle birlikteyken, birbirimize öğüt verip, mezmurlar, ilahiler söyleyerek Tanrı’yı yüceltmiş oluruz.

Kutsal Kitap bizim için zengin bir kaynaktır. Biz ondan çok şey öğreniriz. Ama bu ayete göre başka bir şey daha öğrenmemiz gerekir: İLAHİLER!!

Evet, ilahilerimiz bize Tanrı’nın sözünü öğretmeli. Düşünün! Hangisini daha kolay ezberleyebilirsin…bir ilahiyi mi yoksa bir ayet mi? O yüzden abi ve ablalarınızın kamplarda öğrettiği ilahiler hep Kutsal Kitap ayetleriyle ilgilidir.

Sizin en beğendiğiniz ilahiler hangileridir? Bu ilahiler aracılığıyla Tanrı, İsa ya da kendiniz hakkında neler öğreniyorsunuz?

İşte size bir fırsat! Bu ilahileri ailenize, arkadaşlarınıza, akrabalarınıza da öğretebilir, onlarla birlikte ilahi söyleyebilirsiniz. Aynı zamanda Tanrı’ya hizmet etmiş de olursunuz.

Sesinizi çalıştırın!

[mp3 autostart=”true” repeat=”false”]https://kucakyayincilik.com/wp-content/uploads/2012/09/Rabbe-Ezgi-Söyleyelim.mp3[/mp3]

Bizi takip edin: