Merhaba Çocuklar, nasılsınız? Umarım hepiniz çok güzel karneler getirdiniz ve bu ara tatilin keyfini çıkarıyorsunuzdur. Eğlenip, dinlenirken arada sırada derslerinize göz atmayı da ihmal etmeyin.

Bugün sizlere Müjde’nin çok şaşırtıcı bir gerçeğinden bahsedeceğiz. Eski Antlaşma’da Tanrı kötüler ve günahkarlarla ilgili düşüncelerini aşağıdaki ayetlerde açıklamıştır.

Mısır’dan Çıkış  23:7b “Çünkü ben kötü kişiyi aklamam.”

Yeşeya 5:20 “Kötüye iyi, iyiye kötü diyenlerin, karanlığı ışık, ışığı karanlık yerine koyanların, acıya tatlı, tatlıya acı diyenlerin vay haline!”

Yani Tanrı Eski Antlaşma zamanında öyle bir yasa çıkarttı ki, İsraillilerin kötülüğüne karşı taviz vermeyecekti.  Bu yasa Tanrı’nın karakterini yansıtıyordu:   Tanrı’nın  kötü kişiyi aklanması, yani o kişiyi doğru olarak kabul etmesi  mümkün değildi. Oysa Yeni Anlaşma da Biricik Oğlu İsa Mesih sayesinde bakın neler oluyor:

Romalılar 3:23-25 “Çünkü herkes günah işledi ve Tanrı’nın yüceliğinden yoksun kaldı. İnsanlar İsa Mesih’te olan kurtuluşla, Tanrı’nın lütfuyla, karşılıksız olarak aklanırlar. Tanrı Mesih’i, kanıyla günahları bağışlatan ve imanla benimsenen kurban olarak sundu. Böylece adaletini gösterdi. Çünkü sabredip daha önce işlenmiş günahları cezasız bıraktı. Bunu adil kalmak ve İsa’ya iman edeni aklamak için şimdiki zamanda kendi adaletini göstermek amacıyla yaptı.”

Gördüğümüz gibi çok açık bir şekilde İsa Mesih’e iman eden, güvenen herkes için kurtuluş ve aklanma vardır. Tanrı yasasını ihlal etmedi; adaletini korudu.   Böylece Mesih sayesinde artık kötü kişileri, günah işleyenleri, yani BİZİ, aklayabilir, yanlışlarımızı bağışlayıp bizi doğru kişi olarak kabul edebilir.

Öyleyse bizlerde hergün Tanrı’ya biricik oğlu için şükredelim ve O’nun adını yüceltelim.

Hepinize iyi tatiller.!!!

Bizi takip edin: