Merhaba Çocuklar,

Nasılsınız? Okullar başladı. Bu yıl için bir hedef belirlediniz mi? Hem kendinizden hem Tanrı’dan istediğiniz bir şey var mı? Peki bu yılın, Tanrı’nın ve insanların gözünde beğeni ve saygınlık kazandığın bir yıl olmasını ister misin?

Bu Kutsal Kitap’tan bir ayet. Bu ayetin bir de öncesi var ki asıl önemli kısmı orası. Çünkü bu beğeni ve saygınlık bir şeylerin sonucunda oluşuyor. Gelin bu ayetlere bir bakalım;

Özdeyişler 3:3-4
        Sevgiyi, sadakati hiç yanından ayırma,

        Bağla onları boynuna,

        Yaz yüreğinin levhasına.

        Böylece Tanrının ve insanların gözünde

        Beğeni ve saygınlık kazanacaksın.

Biliyorsunuz yüreğimiz çok değerli, onu korumamız gerekir. Çünkü yaşamımız yüreğimizden kaynaklanır, ona göre biçimlenir. Yüreğimize koyduğumuz şeylerde çok önemlidir.

Bu ayetlere göre iki şey koyuyoruz: Sevgi ve sadakat!

Başkalarına iyilik yaparız, insanlara yumuşak davranırız, onları severiz, sözümüzü tutarız, yalan değil, gerçeği söyleriz.
Bunlar hem Tanrı’nın hem de insanların gözünde değerlidir. İlişkimizi güçlendirir! Değerlidir çünkü az kişi bunları yapar.

Bu yıl özellikle ‘herkese iyi davranacağım, yalan söylemeyeceğim diye söz verelim ve onun yani Tanrı’nın ışığında yaşayalım. Bunlardan vazgeçmeyelim…. pes de etmeyelim. İhtiyacımız olan gücü bize yine Tanrı sağlayacaktır.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: