Merhaba Çocuklar,

Yeni okul döneminde hepinize başarılar diliyoruz. Bu hafta sizlerle Tanrı’dan istediklerimiz hakkında paylaşmak istiyoruz.

Bazen kendiniz ya da başkaları hakkında dua etmekten çekindiğiniz oluyor mu? Örneğin “İsa’yı bu konuda rahatsız etmeyeyim’ dediğiniz oldu mu hiç? Kutsal Kitap’ta Yakup mektubunda bazı şeylerin biz istemediğimiz için olmadığını yazar. Bu nedenle Tanrı’dan istemeyi yani dua etmeyi bilmemiz gerekir. Tabii ki her istediğimizin hemen olacağını da düşünmemeliyiz çünkü bazıları olmayabilir.

Tanrı’dan ne istediğimize de dikkat etmemiz gerekir, eğer dualarımız sadece bencil tutku ve isteklerimizden oluşuyorsa Tanrı bunları bizim iyiliğimiz için bize vermeyebilir. Biz bu iki durumda da Tanrı’ya güvenmeye devam etmeliyiz. Bilmeliyiz ki Tanrı bizim için her zaman en iyisini düşünür ve verir.

Örnek olarak Kutsal Kitap’ta, Markos 5.bölümde ‘Dirilen Kız İyileşen Kadın’ mucizesinden bahsedelim. Sizlerde Kutsal Kitap’larınızdan bubölümü okuyun. Burada kızı hasta olan bir adam kızını iyileştirmesi için İsa’nın ayaklarına kapanıyor, o sırada hasta bir kadın geliyor ve İsaonu iyileştiriyor. Adam bu olanları kendi gözleriyle görüyor ve imanı daha da güçleniyor. İsa henüz kendisiyle ilgilenmeden bazı adamlar kızının öldüğü haberini getiriyor ve ondan İsa’yı rahatsız etmemesini istiyorlar. Ama İsa bu sözlere aldırmıyor ve ekliyor: ‘Korkma, sadece iman et’. Adamcağız tekrar konuşamadı, İsa’ya kızımı dirilt demekten belki de çekindi. Ama İsa için önemli olan sadece adamın iman etmesiydi.

Evet çocuklar biz de İsa’ya dua etmekten korkmayalım, yüreğimizdeki isteklerimizi O’na söyleyelim. İsteklerimiz bencilce olmasın. Bencil isteklerimizin neler olduğunu bol bol Kutsal Kitap okuyarak öğrenebiliriz.

Hepinize iyi haftalar….

Bizi takip edin: