Merhaba çocuklar!!!!

Okullar  başladı, yeni eğitim yılında hepinize başarılar diliyoruz! Heyecanlı mısınız? Yeniden arkadaşlarınla birliktesin, ama belki yeni öğretmeniniz oldu. Evet heyecanlısın!

Peki bu eğitim öğretim yılında sen nasıl farklı olacaksın, bunu hiç düşündün mü? Mesela bu yıl karakterin nasıl farklı olacak? ‘Mesih’e ait’ biri olarak nasıl yaşayacaksın, yani  ‘yeni yaratık’ olarak. Kutsal Kitap’tan 2 Korintliler  5:17’yi hatırlayalım;

 “Bir kimse Mesih’teyse yeni yaratıktır; eski şeyler geçmiş, her şey yeni olmuştur”.

Bunu lütfen düşünün. Burada bir çok konuyu işledik geçen yıl: dost olmak, sevgi, bağışlamak, öfke, dilin kullanımı, vs. Dua ediyoruz ki, sizler bu konularda geçen yıl ileriye gittiniz.

Burada bugün sizin için çok basit üç önerimiz var. Belki bunları yapıyorsunuz, ama yapmıyorsanız, tavsiye ederiz.

1. Bizim ‘Kucak’ dergimizi almıyorsanız, hemen abone olun. Ama sadece abone olmak yetmiyor. Onu okuyun!  Belki 2,3 defa! İki ayda bir geliyor, o zaman bir kaç kere okumuş olabilirsiniz.

2. Kutsal Kitap’ı okuyun, her gün. Belki ailece okuyorsunuz sabah ya da akşam bu çok iyi! Ama sizin de okumanızı tavsiye ederiz. Her gün bir kaç ayet iyi, bir paragraf daha iyi, bir bölüm ise en iyisi. Size önerimiz şu şekilde: haftada bir kere değil, her gün bir parça!  Eminiz, hayatınız değişecektir.  

3.   Web sayfamızı her hafta en azından bir kere ziyaret edin! Yeni sözler var, belki yeni oyun var, fotograflar var. Biz şöyle bir söz veriyoruz: sayfamızda her hafta bir kaç yeni şey olacaktır. Siz de okursanız, teşvik alırsınız.

  Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: