Merhaba çocuklar!

Bugün İsa Mesih’in bizim için neler yaptığını yeniden hatırlayalım. Kutsal Kitap’ta şöyle yazıyor;

Yeşaya 53:4-6 “Aslında hastalıklarımızı o üstlendi, acılarımızı o yüklendi. Bizse Tanrı tarafından cezalandırıldığını, vurulup ezildiğini sandık. Oysa, bizim isyanlarımız yüzünden onun bedeni deşildi, bizim suçlarımız yüzünden o eziyet çekti. Esenliğimiz için gerekli olan ceza O’na verildi. Bizler onun yaralarıyla şifa bulduk. Hepimiz koyun gibi yoldan sapmıştık, her birimiz kendi yoluna döndü. Yine de RAB hepimizin cezasını ona yükledi.”

Tanrı’nın bu işine aklımız ermez heralde değil mi? Biz kötü olduk, günah işledik, küfürlü konuştuk, kötü şeyler düşündük ve bütün bunlar için ceza çekmeliydik.

Ama İsa Mesih bizim yerimizi aldı, cezamızı çekti. Peki ne aldık ceza yerinde? Esenlik! Şifa!… Hak ettiğimizi almadık, hak etmediğimizi aldık.

Neden? Çünkü Tanrı bunu istedi!!!! İsa da istedi!!!! Gelin tekrar Kutsal Kitap’a bir bakalım;

Yeşaya 53:10-11 “Ne var ki, RAB onun ezilmesini uygun gördü, acı çekmesini istedi. Canını suç sunusu olarak sunarsa soyundan gelenleri görecek ve günleri uzayacak. RABbin istemi onun aracılığıyla gerçekleşecek. Canını feda ettiği için gördükleriyle hoşnut olacak. RABbin doğru kulu, kendisini kabul eden birçoklarını aklayacak. Çünkü onların suçlarını o üstlendi.”

Bugün O’na, İsa Mesih’e şükredelim! Değişmiş, ‘benim için İsa öldü’ diye düşünen biri gibi yaşayalım! Ve başkalarına da bunu anlatalım!

Hepinize iyi haftalar…

Bizi takip edin: