Merhaba çocuklar!

Umuyoruz ki hepinizin keyfi yerinde. Zor bir dönemden geçiyoruz , dışarıya çıkmak yasak, okula gitmek yok, arkadaşlarımızı göremiyoruz, evde kalmak sıkıcı. Diğer taraftan bakarsak da anne ve babanızı, kardeşinizi daha yakından, daha derinden tanımak için bir fırsat oluyor değil mi?

Tabii ki Tanrı’yı da bu dönemde daha derinden tanımak için bolca zamanımız var. Peki O’nu tanımanın en önemli ve etkili yolu nedir? Kutsal Kitap’ı okumak ve dua etmek!

Tanrı ile ilgili iki önemli gerçek hakkında sizi düşündürmek istedik; aynı zamanda çoğunuzun bilmediği iki kelimeyi de öğretmek; “Tanrı ‘aşkın’ ve ‘içkin’dir”

Yeremya 23:23-24 Ben yalnızca yakındaki Tanrı mıyım? Uzaktaki Tanrı da değil miyim?›› diyor RAB,
‹‹Kim gizli yere saklanır da Onu görmem?›› diyor RAB,
‹‹Yeri göğü doldurmuyor muyum?›› diyor RAB.

Tanrı’nın ‘aşkın’ olması demek HER ŞEYİN ÜSTÜNDE, ve ‘FAZLASIYLA’ var olması demektir. Tümüyle O’nu tanıyamayız; gücü, sabrı, bilgeliği, iyiliği, lütfu ve sevgisi sınırsız, ölçülemezdir. Böyle bir Tanrı seni seviyor, böyle bir Tanrı’ya dua ediyor, yalvarıyoruz.

Tanrı’nın ‘içkin’ olması demek, senin ‘YANINDA’ olması, seni her zaman ‘GÖRMESİ’, her şeyini ‘BİLMESİ’ demektir. Ondan kaçmak veya saklamak mümkün değildir.

Tanrı’nın bu iki özelliğini unutmayalım; dua ederken hem ‘aşkın’ olduğu için saygımız bol olsun, hem de ‘içkin’ olduğu için güvenimiz!

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: