Merhaba çocuklar!

Kutsal Kitap’taki bazı bölümler o kadar dolu ki, bir değil bir çok şeyi öğreniyoruz. Bugün bu bölümlerden biri olan Yeşeya 40’ı okumanızı istiyoruz. Belki anne ve babanızla ya da bir arkadaşınızla da okuyabilirsiniz.

Bu bölümden o kadar çok şey öğreniyoruz ki ! Bazılarına beraber bakalım.

1. Tanrı’nın sözü güvenilir ve sonsuzdur ama biz ve bu dünyadaki şeyler öyle değiliz. İyi ki Tanrı’nın sözü var, onu okuyabiliriz.

2. RAB her hangi bir konu hakkında ne dediyse, doğrudur!

3. Biz Tanrı hakkında daha çok ‘duyduklarımıza’ ve başkalarından ‘öğrendiklerimize’ güveniyoruz. Bırakalım bize Tanrı kendisini açıklasın. Bu nasıl olacak tabii ki Tanrı’nın sözünü okumak ve dua etmekle.

4. Hiç bir ulus, hiç bir süper kahraman, hiç bir dünya lideri Tanrı’dan daha büyük ve güçlü değildir.

5. Tanrı’ya ders verecek kadar bilgili ve ya bilge ve ona yardım edecek kadar da güçlü değiliz. O’nun gücü ve bilgeliği bizimkinden kat kat daha fazla ve iyi. Böyle düşünmüyorsak, gece aya veya yıldızlara bakmak yeterlidir. Tanrı BÜTÜN yıldızlarının adlarını bilir! Vay beee! Biz ise 3 yıl önceki sınıf arkadaşlarımızın isimlerini unuttuk bile değil mi!

6. Bir gün RAB o kadar açık ve net bir şekilde gelecek ki HERKES O’nun görkemini görecek. O anda herkes O’nu tanır, biz de haklı çıkmış oluruz! Haydi RAB, egemenliğin gelsin!

7. Dünyanın güçleri ne kadar parlak ve sabit görünse de, gerçekte öyle değiller. Biz de onlardan korkmamalıyız.

8. Putların yapabileceği tek şey: hareket etmemek! 🙂 Putlarımız ne olabilir, biliyor musunuz? Kariyer, eğlence, zevk, konfor, okulda iyi notlar almak, dostlarımız, spor takımımız. Eğer bir şey bizi günaha sürüklerse, o puttur. Bir şeyle ilgili her hangi bir utancımız, korkumuz veya öfkemiz varsa, o puttur. Siz de bugün kendinize sorun hayatınız da put olarak ne var?

Sadece bu bölümden çıkarabileceğimiz daha o kadar çok var ki! Siz ne düşündünüz?
Paylaşmak isterseniz bize kucak@hotmail.com adresinden yazabilirsiniz.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: