Merhaba çocuklar!

Bugün bu günahlı dünyada nasıl yaşamalıyız diye düşünelim istedik. “Dünyanın gidişatı hiç iyi değil” diye bir söz birçok yerde duymuş olabilirsiniz; belki bir vaazda belki ailenizden birileri konuşurken belki de televizyonda bir haberde. Maalesef bugün ülkemizde de bir çok yerde acı var, şiddet var, doğuda bir savaş var. Ülkemiz için üzülüyoruz. Peki bu durumda biz nasıl davranmalıyız? Ülkemiz için ne yapmalıyız hiç düşündünüz mü? Gelin Kutsal Kitap’a Tanrı’nın İsraillilere ne dediğine bir bakalım;

Yeremya 29:4-7; ”İsrailin Tanrısı, Her Şeye Egemen RAB Yeruşalim’den Babil’e sürdüğü herkese şöyle diyor ‹‹Evler yapıp içinde oturun, bahçe dikip ürününü yiyin Evlenin, oğullarınız, kızlarınız olsun; oğullarınızı, kızlarınızı evlendirin. Onların da oğulları, kızları olsun. Orada çoğalın, azalmayın. Sizi sürmüş olduğum kentin esenliği için uğraşın. O kent için RAB’be dua edin. Çünkü esenliğiniz onunkine bağlıdır.››”

Bu ayetlerde de gördüğümüz gibi bugün biz de şartlar ne olursa olsun umudumuzu kaybetmeden günlük yaşantımıza devam etmeliyiz. Ülkemiz için dua etmeliyiz. Ülkemizin esenliği için uğraşmalıyız. Duanın gücünü önemseyin.

Efesliler 3:20 “Tanrı, bizde etkin olan kudretiyle dilediğimiz ya da düşündüğümüz herşeyden çok daha fazlasını yapabilecek güçtedir.”

Şimdi bile dua edebilirsiniz! Şimdi bile planlar yapabilirsiniz:
Türkiye için, Tanrı için, ailem için ”en iyi……………….. olacağım(boşluğu olmak istediğiniz şeyle doldurun)” diye düşünebilirsiniz.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: