Merhaba çocuklar,

Pazar günleri tatil günümüz değil mi? Hele bugünlerde tam bir tatil!  Çünkü havalarında ısınmasıyla dışarıda top oynayabiliriz, koşarız, parka gidip piknik yaparız ailemilze….

Ama Hıristiyan çocuklar için Pazar gününün bambaşka bir anlamı daha var:    kilise günü!

Peki neden  kiliseye gidiyoruz, ya da gitmek isteriz çocuklar?

Pavlus’un kilise hakkında ne dediğine Kutsal Kitap’tan bir bakalım:

Efesliler 2:18-22    “Onun aracılığıyla hepimiz tek Ruhta Babanın huzuruna çıkabiliriz. Böylece artık yabancı ve garip değil, kutsallarla birlikte yurttaş ve Tanrının ev halkısınız. Elçilerle peygamberlerden oluşan temel üzerine inşa edildiniz. Köşe taşı Mesih İsa’nın kendisidir.  Bütün yapı Rabbe ait kutsal bir tapınak olmak üzere Onda kenetlenip yükseliyor. Siz de Ruh aracılığıyla Tanrı’nın konutu olmak üzere hep birlikte Mesih’te inşa ediliyorsunuz

Tanrı’nın yaratılıştan önce bir plan yaptı: Bu planda her şeyi Mesih’te birleştirmekti.   Artık bölünme olmayacak, herkes ‘tek bir beden’ olacaktı. Kilise bu Tanrı’nın planının ilk adımıdır. Herkesin bir arada, birlikte Tanrı’ya tapındığı yerdir.

Kiliseye katılarak, birbirimize hizmet ederek, Tanrı’nın sağladığı birliği koruyarak Tanrı’nın çok yönlü bilgeliğini resmediyoruz.

Kiliseye gitmezsek eğer, Tanrı’nın planını hor görmüş, gereken önemi vermemiş oluruz.
Haydi çocuklar!     Kilise Tanrı için, dünya için önemli! Bizim için de önemli olsun, her Pazar günü o saatleri RAB’be verelim.

Hepinize iyi haftalar…

Bizi takip edin: