Merhaba çocuklar!

Hıristiyanlar olarak öğrenmemiz gereken en zor ders nedir biliyor musunuz?   Aslında aynı zamanda ilk öğrenmemiz gereken ders:   Tanrı’nın sözüne güvenmek!
Kutsal Kitap’ta bu konuda bol bol örnek var. Biz bugün İlyas’a bakacağız.

1.Krallar 17:1 de İlyas Tanrı’nın sözünün gücünü öğreniyor.

“Gilatın Tişbe Kentinden olan İlyas, Ahava şöyle dedi: ‹‹Hizmet ettiğim İsrailin Tanrısı yaşayan RAB’bin adıyla derim ki, ben söylemedikçe önümüzdeki yıllarda ne yağmur yağacak, ne de çiy düşecek.››

Gerçekten de Tanrı’nın sözüyle bir kıtlık yaşanıyor.  İlyas bu kıtlık sırasında bir karga ve Yahudi olmayan bir dul kadın tarafından bakılıyor.  Nasıl mı?

1.Krallar 17:4 “Dereden su içeceksin ve buyruk verdiğim kargaların getirdiklerini yiyeceksin.”

1.Krallar 17:9 “’Şimdi kalk git, Sayda yakınlarındaki Sarefat Kentine yerleş’ dedi, ‘Orada sana yiyecek sağlaması için dul bir kadına buyruk verdim’.”

Gördünüz mü? Rab bu iki canlının da elinde bir şey olmamasına rağmen İlyas’a bakabilmelerini sağladı. Kıtlık varken bile Rab’bin sözüne güvenebiliriz. Rab için imkansız diye bir şey yoktur.

Sonra İlyas bir ders daha öğrendi…..RAB ölü bir çocuğu bile yaşatabilir. 1 Krallar 17:17-23’ü okuyun!

1.Krallar 17:24 “Bunun üzerine kadın, ‘Şimdi anladım ki, sen Tanrı adamısın ve söylediğin söz gerçekten RAB’bin sözüdü’ dedi.”

Biz de Tanrı’nın sözüne güvenelim…..Hem duygusal hem fiziksel olarak zor anlarımızda bile Tanrı’nın bizi asla terk etmeyeceğini aklımızda tutalım.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: