Merhaba çocuklar!

Tatil harika değil mi? Bol bol eğlenin, dinlenin, arkadaşlarınızla sohbet edin, oyunlar oynayın. Ama derslerinizi de tekrar etmeyi, bol bol kitap okumayı unutmayın. Özellikle Kutsal Kitabı’nızı ihmal etmeyin.

Bugün size bir gerçeği tekrar hatırlatmak istiyoruz. İsa Mesih kim di? KURTARICI!!! Değil mi? Biz O’nu seviyoruz, O’na güveniyoruz. Bazen İsa Mesih’i ‘kankamız’ diye düşünebiliriz.

Peki İsa’nın öğrencileri O’na nasıl yaklaştılar? Ya da başka insanlar?

Kutsal Kitap’ta ki bu ayetlere bir bakalım;

Markos 1:27 Herkes şaşıp kaldı. Birbirlerine, ‹‹Bu nasıl şey?›› diye sormaya başladılar. ‹‹Yepyeni bir öğreti! Kötü ruhlara bile yetkiyle buyruk veriyor, onlar da sözünü dinliyor.››

Markos 4:41 Onlar ise büyük korku içinde birbirlerine, ‹‹Bu adam kim ki, rüzgar da göl de O’nun sözünü dinliyor?›› dediler.

Markos 6:51 Tekneye binip onlara katılınca rüzgar dindi. Onlarsa büyük bir şaşkınlık içindeydi.

Markos 7:37 Halk büyük bir hayret içinde kalmıştı. ‹‹Yaptığı her şey iyi. Sağırların kulaklarını açıyor, dilsizleri konuşturuyor!›› diyorlardı.

İsa tek kelimeyle MUHTEŞEM!!! İsa bizim dostumuz, kardeşimizdir ama unutmayalım ki deniz ve rüzgarlar O’na İTAAT ediyor. Hatta kötü ruhlar bile. Biz de O’nun Kurtarıcımız EFENDİMİZ olduğunu unutmayalım! İsa Mesih’e her zaman İtaat edelim.

Hepinize iyi haftalar….

Bizi takip edin: