Merhaba çocuklar!

‘Kurtuluşumuzu ne kadar sık ve derin düşünüyoruz?

İbraniler yazarı, onu bize güzel ve derin şekilde açıklar.

Kurtuluş derken haklı olarak aklımıza ‘bağışlama’ veya ‘sonsuz yaşam’ gelir (Efesliler 1:7 ve Yuhanna 17:3). Bizim ‘Tanrı’yla paydaşlığımız/dostluğumuz’ var!

Bakın İbraniler yazarı kurtuluşumuzdan bahsederken İsa’nın YAPTIKLARI üzerinde durur. Çünkü İsa başka kişiler ve kurumlar ve kavramlardan daha ÜSTÜN!

İbraniler 2:14-15; Bu çocuklar etten ve kandan oldukları için İsa, ölüm gücüne sahip olanı, yani İblisi, ölüm aracılığıyla etkisiz kılmak üzere onlarla aynı insan yapısını aldı. Bunu, ölüm korkusu yüzünden yaşamları boyunca köle olanların hepsini özgür kılmak için yaptı.

İblis’in gücü artık etkisiz ve biz ölümden korkumuzdan özgür kılındık.

İbraniler 4:16 Onun için Tanrı’nın lütuf tahtına cesaretle yaklaşalım; öyle ki, yardım gereksindiğimizde merhamet görelim ve lütuf bulalım

Başkâhinimiz İsa aracılığıyla Tanrı’ya yaklaşabiliriz, TAM İHTİYACIMIZ olan lütuf ve merhamet için Eski Antlaşma’da BAŞKAHİN sadece yılda bir kere Tanrı’nın lütuf tahtına yaklaşabilirdi. Biz ise her gün, her saniye bunu yapabiliriz.

İbraniler 7:25 Bu nedenle Onun aracılığıyla Tanrıya yaklaşanları tümüyle kurtaracak güçtedir. Çünkü onlara aracılık etmek için hep yaşamaktadır.

Başkâhinimiz İSA aracılığıyla kurtuluşumuz tam, garantili ve kaybedilemezdir!

İbraniler 10:10 Tanrı’nın bu isteği uyarınca, İsa Mesih’in bedeninin ilk ve son kez sunulmasıyla kutsal kılındık.

İsa’nın ölümüyle (itaat etmesiyle!) bizler kutsalız!!!

Bunlar İbraniler kitabından sadece bazı nimetlerimiz!

Haydi! Bu hafta, hatta bu ay boyunca bunlar üzerinde düşünelim ve Tanrı’nın hayatlarımız için yaptıklarında dolayı O’na şükranlarımızı sunalım.

Bizi takip edin: