Merhaba çocuklar!

Sizin oralara kar yağdı mı? Yağmadıysa bile yakın zamanda yağacaktır endişelenmeyin! Karla ilgili en iyi şey nedir sizce? Soğuk olması mı? Islak olması mı? Güzel kartopu veya kardan adam yapabilmek mi? Ya da sadece onun heryeri kaplayan o beyazlığı mı? Beyaz kar sayesinde her şey parlak, yepyeni sanki değil mi?

Kutsal Kitap’tan Yeşeya 1:18’e bakın! RAB diyor ki, ‹‹Gelin, şimdi davamızı görelim. Günahlarınız sizi kana boyamış bile olsa kar gibi ak pak olacaksınız. Elleriniz kırmız böceği gibi kızıl olsa da yapağı gibi bembeyaz olacak.”

Bizim günahlarımız ve suçlarımız o kadar kötü ki Tanrı’nın gözünde bariz bir şekilde ortadadır, kıpkırmızıdır! İsrail’in günahları gerçekten kötüydü, cinayet bile işlediler.

Ama Tanrı diyor ki günahlardan boyanan bu kırmızı eller bembeyaz olabilir. Sizce kim bunu yapabilir? Sadece Tanrı yapar. Sadece Tanrı günahlarımızı ve suçlarımızı siler…..

Bakın Kutsal Kitap’ta Davut peygamber bunun hakkında ne diyor?

Mezmur 51:7 ve 9 “Beni mercanköşk otuyla arıt, paklanayım,
yıka beni, kardan beyaz olayım. Bakma günahlarıma, sil bütün suçlarımı.”

Günahlarımız o kadar kötü ki, kırmızı kadar göze çarpıcı. Ama Tanrı günahlarımızdan daha iyi, ak pak ve bembeyaz! Günahlarımızı itiraf edip, Tanrı’dan af dilersek o bizleri bağışlar. Kar görünce bu kış bunu düşünelim! Bizler İsa Mesih’in ölümü sayesinde Tanrı’nın gözünde kar gibi bembeyazız!

Bizi takip edin: