Merhaba çocuklar!

            İsa’nın doğduğu gece meleklerin söyledikleri sözleri hatırlıyor musunuz? Çobanlara şöyle seslendiler: ‘En yücelerde Tanrı’ya yücelik olsun, yeryüzünde O’nun hoşnut kaldığı insanlara esenlik olsun’

             Peki bu nasıl gerçekleşir sizce?Tanrı’ya yücelik ve O’nun hoşnut kaldığı insanlara esenlik olmasının 2 yolu vardır. Birincisi için Kutsal Kitaplarımızdan Yeşeya 9:6-7’ye bakalım.

“Çünkü bize bir çocuk doğacak, bize bir oğul verilecek. Yönetim onun omuzlarında olacak. O’nun adı Harika Öğütçü, Güçlü Tanrı, Ebedi Baba, Esenlik Önderi olacak. Davut’un tahtı ve ülkesi üzerinde egemenlik sürecek.  Egemenliğinin ve esenliğinin büyümesi son bulmayacak.
Egemenliğini adaletle, doğrulukla kuracak ve sonsuza dek sürdürecek.
Her Şeye Egemen RAB’bin gayreti bunu sağlayacak.”

            Bu ayetlere göre dünyaya esenlik sağlayacak olan kim? Doğacak olan İsa Mesih, O ‘Esenlik önderi’ olacak.Bu esenlik her tarafa yayılacak, her ilişkide (birey, toplum, uluslararası) egemen olacak.  Ve en iyisi de bu esenlik kaba kuvvetle değil, adaleletle ve doğrulukla yerini bulacak.

            2. yol bize düşen bir görevdir. Evet çocuklar, hayatınızda, çevrenizde, her yerde esenlik görmek ister misiniz? O zaman Tanrı’ya yalvarın!! İsa Mesih dünyaya tekrar gelsin ve egemenliğini kursun.

            Ama unutmayalım ki şu anda, egemenliğin gelmediği bir zamanda bile esenliğimiz olabilir. Kutsal Kitap’ta Luka 2.bölümde başka bir söz daha vardır:  Tanrı’nın hoşnut kaldığı insanlara esenlik olacak. O zaman bizler de Tanrı’ya güvenelim ve O’nu hoşnut etmeye çalışalım. Böylece bizim de esenliğimiz olur.

            Dostlarınızın da bu esenliği  tatmasını isterseniz onlara İsa’dan ve getireceği esenlikten söz etmeniz yeterlidir!

Hepinize iyi haftalar…

Bizi takip edin: