Günaydın çocuklar!

                Bayram tatiliniz nasıldı? Umarım keyifli bir tatil geçirip, eğlenmişsinizdir. Bugün ilginç bir ayet paylaşacağız sizlerle,

Yeşeya 29:13 Rab diyor ki, ‘Bu halk bana yaklaşıp ağızlarıyla, dudaklarıyla beni sayar, ama yürekleri benden uzak. Benden korkmaları da insanlardan öğrendikleri buyrukların sonucudur.’

               Bu ayetten anladığımıza göre İsrail halkı Tanrı’yla ilişkisi varmış ‘gibi’ davranıyor! Ama onların tapınışı, itaatleri Tanrı’ya değil ama insanların öğrettiklerine göredir. Bu durum Tanrı’yı onurlandırmıyor aslında çünkü onlar ibadet ederken yüreklerini Tanrı’dan uzaklaştırdılar. Tanrı’dan korktuklarını söylüyorlar ama aslında korkmuyorlar, bu da göstermelik oluyor!

                İsa, Markos 7. bölümde İsrail halkı hakkında ‘ikiyüzlü’ kelimesini kullandı. Onların hayatında en önemli otorite neydi, biliyor musunuz? İnsanların söyledikleri!

                Çocuklar! Bizler de dikkatli olmalıyız. Gerçekten Tanrı’ya mı itaat ediyoruz yoksa insanların yaptıklarını mı tekrar ediyoruz?.

                Bizim tapınmamız sadece sözel olmasın! İtaatimiz de öncelikle Tanrı’ya yönelik olsun, sadece insanı hoşnut etmek için yapmayalım. Kimsenin bize ‘ikiyüzlü’ demesine sebeb olmayalım.

Hepinize iyi haftalar….

Bizi takip edin: