Merhaba çocuklar!

Doğuş bayramı çok tatlı, çok eğlenceli bir bayram değil mi?   Hediyeler almak, kutlamalara katılmak, ziyaretler yapmak son derece güzel!

 Ama biliyor musunuz?  Doğuş bayramında dünyaya gönderilen en güzel armağanını kutluyoruz.

Pavlus İsa hakkında bakın ne dedi?

 2 Korintliler 9:15 “Sözle anlatılamayan armağanı için Tanrı’ya şükürler olsun!”

Son iki yazımızda Tanrı oğlunun neden insan olduğunun cevaplarına bakıyoruz. Bu hafta da üçüncü nedenimizi inceleyeceğiz. 3. neden İsa Mesih’in armağan olarak gönderilmesidir.

 1 Timoteos 2:5,6    “Çünkü tek Tanrı ve Tanrıyla insanlar arasında tek aracı vardır. O da insan olan ve kendisini herkes için fidye olarak sunmuş bulunan Mesih İsa’dır. Uygun zamanda verilen tanıklık budur.”

 Bu ayetlerde de gördüğümüz gibi İsa Mesih beden aldı ÇÜNKÜ günahkar olan bizim yerimize ölüp sonra da dirilerek bize bağışlamayı, kutsallığı ve doğruluğu sağladı. Yani onun sayesinde kurtulmuş olduk.

İnanılmaz bir takas değil mi!

2 Korintliler 5:19, 21 “Şöyle ki Tanrı, insanların suçlarını saymayarak dünyayı Mesih’te kendisiyle barıştırdı….Tanrı, günahı bilmeyen Mesih’i bizim için günah sunusu yaptı. Öyle ki, Mesih sayesinde Tanrı’nın doğruluğu olalım.”

Doğuş bayramını kutlarken Diriliş Bayramı ve İyi Cuma’yı da unutmayalım, Tanrı’ya şükredelim!   Bu bayramların hepsi aynı derecede önemlidir hayatımız için.

Doğuş bayramınız kutlu olsun! Hepinize harika bir bayram diliyoruz.

Bizi takip edin: