Merhaba çocuklar!

Hepinize mutlu yıllar diliyoruz.Bu yılın ilk sözü size ilginç gelebilir ama bu konu  bizim için  gerçekten çok önemli.  Biliyor musunuz anne ve babalar çocuklarının ruhsal hayatında son derece önemli bir yer kaplarlar.   Çocukların Tanrı ile ilişkilerinin oluşmasında, gelişmesinde birer örnektirler.

Bakın Tanrı İbrahim hakkında ne yazdı:

Yaratılış 18:19a    “Doğru ve adil olanı yaparak yolumda yürümeyi oğullarına ve soyuna buyursun diye İbrahimi seçtim.”

Bu ayette görüyoruz ki İbrahim’in iyi bir baba olmasının Tanrı’nın kurtuluş planında önemli bir yeri vardı.

Umuyoruz ki babanız ve anneniz sizin için iyi bir örnek olup, size Tanrı yolunda yürümenizi buyurur.   Buyruk kelimesini belki beğenmiyoruz ama Tanrı beğenir! Ve çocuklar olgunlaşana, büyüyene kadar anne ve babaları tarafından yönlendirilmeye ihtiyaç duyarlar.    Ve Tanrı’mız sizlerin buna ne kadar ihtiyacınız olduğunu çok iyi bilir.

O zaman gelin bu yılın ilk haftası şöyle yapalım; Bugün anne ve babanıza gidin ve şöyle deyin:   ‘Anne baba, ben sizin sözünüzü daha çok dinlemek istiyorum.   Biliyorum Tanrı yolunda yürümem lazım ama ben arada bir (belki daha çok!) kendi yolumda yürümeyi seçiyorum.   Bunu yaptığımda size izin veriyorum:   bana buyruk verin ve eğer o buyruğu çiğnersem, beni terbiye edin.   Biliyorum ki bunların hepsi benim iyiliğim için.’

Ne dersiniz? Bu sözleri söylemek zor mu sizin için?

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: