Merhaba Çocuklar,

Öncelikle hepinize iyi tatiller dilemek istiyoruz. Okulda bir dönemi geride bıraktınız, umuyoruz ki bu iki hafta güzelce dinlenerek, eğlenerek ve yeni döneme enerji depolayarak geçirirsiniz. Karnede zayıfı olanlar da üzülmesin ikinci dönemde daha çok çalışarak telafi etme şansları var.

Çocuklar siz dua ediyor musunuz? Kilise de ya da anne babanızla beraberken mi, ya da sadece yemeklerden önce mi? Biz yetişkinlerde bazen dua etmeyi yani Tanrı’yla konuşmayı, iletişim kurmayı ihmal ediyoruz. Ya da ne konuda dua edeceğimizi bilemiyoruz, her gün sıradan kalıplaşmış şeyler için dua ediyoruz. İşte bu yazımızda size bu konuda yardım etmek istedik. Ne için dua edelim diye bir fikir verelim istedik.

Bu hafta boyunca İsa’yı tanımayan akrabalarımız ve arkadaşlarımız için dua edelim. Onlarda Tanrı’nın sözünü duysunlar ve bu söze yüreklerini açsınlar diye dua edelim. Şimdi sizden bir liste yapmanızı istiyoruz, kimler için dua edeceksiniz düşünün. İsimlerini bir kağıda yazın ve görebileceğiniz bir yere bu listeyi asın. Böylece her gün onlar için dua edeceksiniz.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: