Merhaba çocuklar,

Bu hafta yine korku üzerinde düşünelim. Biliyorum, ‘korkulu’ bir konu ama bunu çocukken iyi öğrenirsek, yetişkin olduğumuzda daha sakin bir hayatımız olur.

Kutsal Kitap’ımızda geçen Davut ve Golyat öyküyü hatırlarsınız, değil mi? Korku hakkında basit ama ciddi bir gerçek var bu öyküde;

1 Samuel 17:34-37    “Ama Davut, ‹‹Kulun babasının sürüsünü güder›› diye karşılık verdi, ‹‹Bir aslan ya da ayı gelip sürüden bir kuzu kaçırınca, peşinden gidip ona saldırır, kuzuyu ağzından kurtarırım. Eğer aslan ya da ayı üzerime gelirse, boğazından tuttuğum gibi vurur öldürürüm.  Kulun, aslan da ayı da öldürmüştür. Bu sünnetsiz Filistli de onlar gibi olacak. Çünkü yaşayan Tanrının ordusuna meydan okudu.  Beni aslanın, ayının pençesinden kurtaran RAB, bu Filistlinin elinden de kurtaracaktır.››

Bahsettiğimiz basit şeyin ne olduğunu anlayabildiniz mi? Geçmişimiz! Tanrı size ne zaman yardım etti? Ne zaman korkunuzu yenip Tanrı’ya itaat etmenize yardım etti?   Davut ayı ve aslanı yendi!   Korktu mu? Hem çok. Ama ‘itaat etti,’ çobanın işini yaptı. Neden? Belki önceden de itaat etti ve Tanrı’nın yardımını aldı. Bu nedenle korkmadan Tanrı’ya itaat etmeyi öğrendi.

Şimdi ise Golyat ayı ve aslan gibi Davut’un gözünde. Golyat Tanrı’nın düşmanı, ayı ve aslan çobanın düşmanıydı.

Şimdi bir düşün! Senin hayatında Tanrı’nın güçlü elini gördüğün bir olay oldu mu?   Anne ve babana sor…..ve hatırla! Korkulacak bir durumun karşısında RAB’bin eskiden ne yaptığını hatırlayarak ‘İşte bu durumda da RAB aynı şey yapabilir’ diye düşünelim!

Hepinize iyi haftalar…

Bizi takip edin: