Merhaba çocuklar

 

İsa Mesih yeryüzünde yaşarken güzel bir soru sordu: ‘Sizce ben kimim?’ Hepimizin İsa hakkında düşünceleri vardır. İsa Mesih/kral! İsa kurtarıcı! İsa hem tam ve gerçek insan hem de tam ve gerçek Tanrı! İsa dünyaya gelecek Kral ve bir gün kendi krallığını kuracak! İsa baş kahinimiz ve savunucumuzdur!

Hepsi doğru! O yüzden İsa’yı seviyoruz.

Ama bazen de İsa hakkında bir şey unutuyoruz: Bütün bunların yanında O’ndan ‘korkmalıyız’! Yok yok….bizi mahvedecek, incitecek veya bize zarar verecek birisi olduğu için değil.

Yok….neden ‘korkmalıyız’ o zaman? ÇÜNKÜ O ÇOK GÜÇLÜ ve ÇOK MUHTEŞEM ve bizden ve başka ‘dini liderler’den ÇOK FARKLI!

Markos 1:27 “Herkes şaşıp kaldı. Birbirlerine, ‹‹Bu nasıl şey?›› diye sormaya başladılar. ‹‹Yepyeni bir öğreti! Kötü ruhlara bile yetkiyle buyruk veriyor, onlar da sözünü dinliyor.>>”

Öğretisi farklı…..cinler bile itaat ediyor Ona!

Markos 4:41 “Onlar ise büyük korku içinde birbirlerine, ‹‹Bu adam kim ki, rüzgar da göl de O’nun sözünü dinliyor?››” dediler.

Doğaya emrediyor….ve dalgalar, okyanuslar O’na itaat ediyor!

Bir tane daha…..Yuhanna! İsa’nın en sevdiği öğrenci. İsa da Onu çok sevdi. Bakın cennette yücelttikten sonraki İsa’yı görünce Yuhanna’ya ne oldu?

Vahiy 1:17 Onu görünce, ölü gibi ayaklarının dibine yığıldım.

Bu ‘korku’ aslında ‘dehşet’ değil.  Saygımız ve sevgimizden dolayı hissetmemiz gereken bir duygu. Bakın Vahiy 1:17′nin devamında İsa ne diyor: ‘Korkma!’ .

Ama O’nun önünde bir ‘ahbap’ gibi davranmayalım. Saygısız değil, saygılı davranalım. O’nun gücünü ve yetkisini anlayan kişiler olarak O’na tapınıp itaat edelim.

Bu duyguyu siz korku olarak tanımlamasanız bile O’nun önünde; Diz çöken bir ‘tavrımız ve ruhumuz’ olsun.

Hepinize iyi haftalar.

 

Bizi takip edin: