Günaydın çocuklar!

Nasılsınız? Umarım hepiniz harika bir hafta geçirdiniz. Tanrı bizi seviyor deriz hep. Bu sevgi bizi nasıl etkiler, hiç düşündünüz mü?

Önce gelin hepbirlikte Kutsal Kitap’ta sevgi nasıl tanımlanıyor, sevgi ne demekti bir hatırlayalım.

Romalılar 5:6-10

“Evet, biz daha çaresizken Mesih belirlenen zamanda tanrısızlar için öldü. Bir kimse doğru insan için güç ölür, ama iyi insan için belki biri ölmeyi göze alabilir. Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü. Böylece şimdi Onun kanıyla aklandığımıza göre, Onun aracılığıyla Tanrının gazabından kurtulacağımız çok daha kesindir. Çünkü biz Tanrının düşmanlarıyken Oğlunun ölümü sayesinde Onunla barıştıksa, barışmış olarak Oğlunun yaşamıyla kurtulacağımız çok daha kesindir.”

Ne kadar büyük bir sevgi değil mi çocuklar? Biz hak etmediğimiz halde, günahlı olduğumuz halde, Tanrı bizi o kadar çok seviyor ki bizi bağışlayıp, sevgisiyle kucaklıyor. Ve bu sevgi devam ediyor….hala! Ve hiç bir durum, hiç bir insan bizi Tanrı’nın sevgisinden ayırt edemez!

Romalılar 8:38,39

“Eminim ki, ne ölüm, ne yaşam, ne melekler, ne yönetimler, ne şimdiki ne gelecek zaman, ne güçler, ne yükseklik, ne derinlik, ne de yaratılmış başka bir şey bizi Rabbimiz Mesih İsa’da olan Tanrı sevgisinden ayırmaya yetecektir.”

Aminnn!! Bu hafta sonunu Tanrı tarafından ne kadar çok sevildiğimizi bilerek ve hissederek geçirelim, O’na övgüler sunalım,  bu sevgiyi diğerlerine duyurmak için de fırsat kollayalım.

Hepinize iyi tatiller.

 

Bizi takip edin: