Merhaba Çocuklar, nasılsınız? Bahara doğru daha mutlu daha heyecanlıyız değil mi? Bu hafta biraz derin bir konudan bahsedeceğiz. Tam anlayamazsanız da endişe etmeyin, bir büyüğünüze sorup bu konuda konuşabilirsiniz. Eğer yine de sorularınız varsa bize buradan yazabilirsiniz.

İsa Mesih’e iman ederek kurtulduk değil mi? Bu kurtuluşumuzun bize sağladığı bir çok faydalı şey var. Bunlardan birisi de Aklanma.Aklanmak demek Günahlarımızdan kurtulup tertemiz olmamız demek. Bazen haberlerde duyarız bir kişi yargılandığı davadan aklandı denir. Yani kişinin suçsuz olduğu anlaşılmıştır. İşte bunun gibi bizde günahlarımızdan aklandık, temizlendik. Bu da kurtuluşumuzun bir nimeti, bir armağanıdır.

Romalılar 3:24-26
“İnsanlar İsa Mesihte olan kurtuluşla, Tanrının lütfuyla, karşılıksız olarak aklanırlar. Tanrı Mesihi, kanıyla günahları bağışlatan ve imanla benimsenen kurban olarak sundu. Böylece adaletini gösterdi. Çünkü sabredip daha önce işlenmiş günahları cezasız bıraktı. Bunu, adil kalmak ve İsaya iman edeni aklamak için şimdiki zamanda kendi adaletini göstermek amacıyla yaptı.”

Biz Mesih’e güvenirsek O’na ait oluruz ve O’nun doğruluğu bize sayılır. (1. Kor. 1:30). Yani biz de O’nun gibi doğru olur, Tanrı’nın gözünde ‘doğru’ sayılırız; İsa kadar doğruyuz!

Biz kurtulduk, Tanrı bizi de kabul eder!

Bu hafta boyunca kurtuluşumuz ve armağanı olan aklanma için şükredip, Tanrı’yı yüceltelim.

Hepinize iyi haftalar…

Bizi takip edin: