Merhaba çocuklar, iyisiyle kötüsüyle, acısıyla, tatlısıyla 2012 geride kaldı. 2012 yılında Tanrı’nın sizin için neler yaptığını bir düşünün ve O’na şükranlarınızı sunun.

Şimdi önümüzde koskocaman bir yıl var. 2013’te nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Ama çok güzel bir gerçeği biliyoruz, bundan emin olabiliriz.

1.Selanikliler 5:23-24 ; “Esenlik kaynağı olan Tanrı’nın kendisi sizi tümüyle kutsal kılsın. Ruhunuz, canınız ve bedeniniz Rabbimiz İsa Mesih’in gelişinde eksiksiz ve kusursuz olmak üzere korunsun. Sizi çağıran Tanrı güvenilirdir; ve bunu yapacaktır.”

1.Korintliler 1:8-9; “Rabbimiz İsa Mesih kendi gününde kusursuz olmanız için sizi sonuna dek pekiştirecektir. Oğlu Rabbimiz İsa Mesih’le paydaşlığa çağıran Tanrı güvenilirdir.”

Bu ayetlerde görüyoruz ki Tanrımız sadıktır; bize sadık, bizi kurtarma planına sadık! O plana göre hepimiz cennette, Tanrı’nın önünde kusursuz olacağız. Tanrı da o zamana kadar, bizi kötü olandan koruyacağına, bizi güçlendireceğine dair söz verdi.

2 Timoteos 2:13’e göre biz sadık olmasak da kendisi bizim uğrumuza sonsuza kadar sadık kalacak.
Başka hiç kimse bizi desteklemese de, O bizi destekleyecektir. Tanrı bizden yana. Dualarımızı işitecek, vaatlerini yerine getirecektir.

2013’te başımıza neler geleceğini bilmiyoruz ama her durumda bize kimin yardım edeceğini biliyoruz. Kendisi sadıktır. Biz de minnettar olalım!

Bizi takip edin: