Merhaba Çocuklar!

 

Yavaş yavaş yaz tatilinin sonuna geliyoruz.  Okullar yakında başlayacak. Peki hazır mısınız? Hem bir öğrenci hem de bir hıristiyan  olarak hazırlanmanız gerekir. Gelin bugün önemli bir gerçeği yeniden hatırlayalım.

Kutsal Kitap’ta Filipililer 2:13 şöyle yazıyor: “Çünkü kendisini hoşnut edeni hem istemeniz hem de yapmanız için sizde etkin olan Tanrı’dır.”

2 Petrus 1:3-4 : Kendi yüceliği ve erdemiyle bizi çağıranın tanrısal gücü, kendisini tanımamız sonucunda yaşamamız ve Tanrı yolunda yürümemiz için gereken her şeyi bize verdi. Onun yüceliği ve erdemi sayesinde bize çok büyük ve değerli vaatler verildi. Öyle ki, dünyada kötü arzuların yol açtığı yozlaşmadan kurtulmuş olarak, bu vaatler aracılığıyla tanrısal özyapıya ortak olasınız.

 

Bu ayetlerde altı çizilen gerçek şu:  büyümeniz, doğru olanı istemeniz ve yapmanız için Tanrı sizin yüreğinizde çalıştı ve çalışmaya da devam ediyor.

 

Peki büyüme nedir?  Doğruyu istememiz ve yapmamız ne demek?  Bunun cevabını bulmak için aşağıdaki ayetlere bir bakalım.

 

2 Petrus 1:5:  İşte bu nedenle her türlü gayreti göstererek imanınıza erdemi, erdeminize bilgiyi, bilginize özdenetimi, özdenetiminize dayanma gücünü, dayanma gücünüze Tanrı yoluna bağlılığı, bağlılığınıza kardeşseverliği, kardeşseverliğinize sevgiyi katın.

 

Filipililer 2:14-16  Her şeyi söylenmeden ve çekişmeden yapın ki, yaşam sözüne sımsıkı sarılarak aralarında evrendeki yıldızlar gibi parladığınız bu eğri ve sapık kuşağın ortasında kusursuz ve saf, Tanrı’nın lekesiz çocukları olasınız. Öyle ki, boşuna koşmadığımı, boşuna emek vermediğimi görerek Mesihin gününde övünecek bir nedenim olsun.

 

Demek ki arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle olan ilişkilerimiz  güzel,olumlu, Tanrı’ya yaraşır olmalıdır!  Çünkü Tanrı bunu istiyor. Biz de ona göre davranalım, düşünelim ve dua edelim!

 

Çocuklar 2012-2013 okul yılının sözcükleri bunlar olsun ; 3 ‘D’  ;davranmak, düşünmek ve dua…. Unutmayın!!!

Bizi takip edin: