Merhaba çocuklar!

Doğuş Bayramı’na çok az kaldı. Geçen haftalarda Doğuş Bayramı’nın ilk iki mesajına baktık. Bunları bir hatırlayalım mı?

1. Tanrı güvenilir, sözü de güvenilir! O’na güvenip ciddi kararlar verebiliriz.
2. Mesih gibi düşünelim. En büyük biz değil, başkaları. Onlara hizmet edebiliriz çünkü İsa’nın tavrı buydu.

Bugün de Tanrı’nın kendisini tanıtan mesajına bakacağız:

İbraniler: 1:1-4 “Tanrı eski zamanlarda peygamberler aracılığıyla birçok kez çeşitli yollardan atalarımıza seslendi. Bu son çağda da her şeye mirasçı kıldığı ve aracılığıyla evreni yarattığı kendi Oğluyla bize seslenmiştir. Oğul, Tanrı yüceliğinin parıltısı, Onun varlığının öz görünümüdür. Güçlü sözüyle her şeyi devam ettirir. Günahlardan arınmayı sağladıktan sonra, yücelerde ulu Tanrının sağında oturdu. Meleklerden ne denli üstün bir adı miras aldıysa, onlardan o denli üstün oldu.”

Bu sözlerden neyi öğreniyoruz ?

Biz Tanrı’yı tanıyoruz! Hemde Eski Antlaşma’daki imanlılardan daha iyi ve yakından tanırız. Çünkü Oğul (Mesih İsa) bize Tanrı’yı tanıttı.Oğul’un KENDİSİ bize Tanrı’yı açıkladı. Kendisi Tanrı, yaradan, dünyanın sahibi ve HARİKA ve tam kurtuluşu sağlayandır.

Bu bayram zamanında haykıralım ve kutlayalım: ‘Ben Tanrı’yı tanırım!! O’nun kim olduğunu biliyorum!’ Harika bir ayrıcalık bu.
Bir de sorumluluk değil mi? Bu yeni yılda daha çok Tanrı’nın sözünü, Kutsal Kitap’ı okuyacağına dair bir söz verin ve dua edip kendinizi adayın.

Hepinize güzel bir bayram haftası diliyoruz.

Bizi takip edin: