Merhaba çocuklar!

Sizce Tanrı’nın bu dünya için planları var mı? Siz bu planların ne olduğunu merak ediyor musunuz? Yoksa ilgilenmiyor musunuz? Peki Kutsal Kitap’tan bunları öğrenebilir miyiz? Bizim bu planlara bir katkımız olabilir mi? Ne dersiniz?

Gelin hep birlikte okuyalım Tanrı’nın bu dünyada neler yaptığını;

Vahiy 7:9 “Bundan sonra gördüm ki, her ulustan, her oymaktan, her halktan, her dilden oluşan, kimsenin sayamayacağı kadar büyük bir kalabalık tahtın ve Kuzunun önünde duruyordu. Hepsi de birer beyaz kaftan giymişti, ellerinde hurma dalları vardı.”

Tanrı, DÜNYANIN HER YERİNDEN insanları çağırıyor, kurtarıyor ve kilisesine katıyor.

Bizim de bu plana katkımız olabilir. Nasıl mı?

1. İsa’nın tanıkları olarak; O’nun bizi nasıl kurtardığını ve değiştirdiğini insanlarla paylaşabiliriz.
Elçilerin İşleri 1:8 ‹‹Ama Kutsal Ruh üzerinize inince güç alacaksınız. Yeruşalimde, bütün Yahudiye ve Samiriyede ve dünyanın dört bucağında benim tanıklarım olacaksınız.››

2. Tanrı’nın bu dünyadaki işlerinin tamamlanması, daha çok insanın kurtulmasına aracılık etmek için dua edebiliriz;
Matta 9:37, 38 “O zaman İsa öğrencilerine, ‹‹Ürün bol, ama işçi az›› dedi, bu nedenle ürünün sahibi Rab’be yalvarın, ürününü kaldıracak işçiler göndersin.”

Ne kadar güzel değil mi! Her şeye gücü yeten ve her şeye egemen Tanrı’nın işinde, bizimde yerimiz ve görevimiz var!

Haydi çocuklar şimdi bir karar verin ve günlük dua listenize bu iki konuyu da ekleyin! Hergün hem iyi birer tanık olmaya çalışın hem de Tanrı’nın işlerinin bu dünyada çoğalarak tamamlanması için dua edin.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: