Merhaba Çocuklar,

Yeni eğitim-öğretim dönemi başladı. Hepimiz, okulumuzu, arkadaşlarımızı, öğretmenlerimizi çok özledik. Onlarla yüzyüze görüşebileceğimiz zamanı iple çekiyoruz. Bu yeni dönemde hepinize başarılar diliyoruz.

Bugün sizlerle çok önemli bir konuda paylaşmak istedik; Alçakgönüllü olmak konusunda hemen hepinizin bir fikri vardır. Alçakgönüllü kişi, kendi değerini öne çıkarmayan, başkalarını küçümsemeyen aksine onlara değer verendir. Tanrımız da alçakgönüllülüğe değer verir. Bakın Kutsal Kitap’ta ne diyor;

1 Petrus 5:5-7 “Ey gençler, Hepiniz birbirinize karşı alçakgönüllülüğü kuşanın. Çünkü, ‹‹Tanrı kibirlilere karşıdır, Ama alçakgönüllülere lütfeder.›› Uygun zamanda sizi yüceltmesi için, Tanrının kudretli eli altında kendinizi alçaltın. Bütün kaygılarınızı Ona yükleyin, çünkü O sizi kayırır.”

Alçakgönüllü olmak zordur değil mi çocuklar? Çünkü hepimiz ‘ilk’ olmak isteriz, en çok beğenilen olmak isteriz, en çok bilen…. Bencil bir doğamız vardır.

Oysa İsa Mesih, kendisi Tanrı’nın Oğlu olduğu halde, insan olmayı seçti ve hepimizin günahlarının bedelini ödemek üzere dünyamıza geldi. Ne kadar büyük bir alçakgönüllülük örneği değil mi?
Biz de örneğimiz Rab İsa gibi alçakgönüllü olmayı istemeli ve bunun için çaba göstermeliyiz.Peki bunu nasıl yapabiliriz? Ayette okuduğumuz gibi kaygılarımızı Tanrı’ya vererek yani alçakgönüllü olmak için kendi gücümüze değil Tanrı’nın gücüne güvenerek başlayabiliriz.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: