Merhaba çocuklar? Hedeflerinize ulaşma konusunda nasılsınız son günlerde? Kutsal Kitap’ı okuyor musunuz? Dua ediyor musunuz? Benim daha iyi bir anne olmam için de dua ediyor musunuz? Bilin ki biz sizin için dua ediyoruz!

Rut’u hatırlıyor musunuz çocuklar? Kutsal Kitap’tan okuduğumuza göre Rut genç bir duldu ve İsrailli değildi. Ama Rut’un farklı ve özel bir karakteri vardı. Tanrı’ya o kadar inandı ki (1:16,17) kendi memleketini ve sülalesini bırakıp Naomi’ye yardım etmek için Beytlehem’e döndü. Bu ciddi bir karardı , elinde hiç bir şey, bir vaat bile yoktu. Ama Yahve’ye güvendi! Rut çok çalışkandı, güneş altında saatlerce, kendisi ve Naomi için yemek toplamak için bir kaç ay boyunca çalıştı. O iyilikseverdi, kayınvalidesine vefa gösterirdi (böl 2). Rut, Naomi’yi dinleyip kendisinden daha yaşlı birine evlilik teklifi götürdü. Güzel bir bayan olarak belki yaklışıklı ve güçlü bir delikanlıyla kolay kolay evlenebilirdi. Oysa onun ilk düşüncesi kayınvalidesinin geleceğiydi.

Peki sonuç ne oldu biliyor musunuz? Kendisi Oved’in annesi oldu. Oved kim di? Oved Davut’un dedesiydi!

İtaat etme kararlarımızı, yani iyilik göstermek, başkasına yardım etmek gibi kararları Tanrı unutmaz, görmezlikten gelmez. Ve Tanrı’nın verdiği bereket bir tarih yazdırabilir!

Her gün ailenize ve dostlarınıza gösterebileceğiniz iyilikler ne olabilir? Karar verirken hep ‘benim çıkarım ne olacak?’ gibi düşünceler mi hakim yoksa ‘Başkasına nasıl yardım ederim?’ gibi düşünceler mi?

Tanrı hayatımızın reisidir ve onun bizim için bir planı vardır. Ve kararlarımız bu plan içersinde yer alır. Haydi, bugün dostlarımıza ve ailemize iyilik edelim, yumuşak davranalım, anne ve babalarımıza itaat edelim.

Bizi takip edin: