Merhaba çocuklar!

Yürümek en çok ne zaman zor olur hiç düşündünüz mü? Evet karlı, buzlu yollarda, ya da taşlı patikalarda yürümek zordur. Düşmemek için çok dikkatli yürümemiz gerekir. Bazen patikalarda yürürken destek almak için bir ağaç dalı buluruz değil mi? Biliyor musunuz Kutsal Kitap’ta Pavlus da yürüyüşümüze dikkat etmemiz gerektiğini söyler.

Efesliler bölümünde Pavlus beş kez ‘yürümek’ fiili kullanılır. Burada Pavlus ‘Yürümek’ fiiliyle bizim ‘yaşam tarzımız’dan bahsediyor. Gelin beraber okuyalım.

Efesliler
5:2
Mesih bizi nasıl sevdiyse ve bizim için kendisini güzel kokulu bir sunu ve kurban olarak nasıl Tanrıya sunduysa, siz de öylece sevgi yolunda yürüyün.

5:8 Bir zamanlar karanlıktınız, ama şimdi Rab’de ışıksınız. Işık çocukları olarak yaşayın.

5:15 Öyleyse nasıl yaşadığınıza çok dikkat edin. Bilgelikten yoksun olanlar gibi değil, bilgeler gibi yaşayın.

Sevgi yolunda yürüyelim! Çok güzel bir söy değil mi? Sevgi Yolu! Evet çocuklar bizler Tanrı’nın çocukları olarak, Tanrı’nın bizden istediği gibi sevgiyle yürümeliyiz. Yani hem Tanrı’yı hem de komşularımızı severek, sevgiyle yaşamalıyız. Yaşamımız, (yürüyüşümüz) Tanrı’nın ışığını, sevgisini göstersin. Nasıl mı? Kötü sözcükler yerine nazik sözcüklerle, kaba davranışlar yerine kibar davranışlarla başlayabiliriz. Annemize hazırladığı kahvaltı için teşekkür edelim, arkadaşımızın başarısını tebrik edelim. Bugünlerde ziyaret edemediğimiz büyüklerimize telefon ederek onları ne kadar çok sevdiğimizi ve özlediğimizi ifade edelim.

Haydi çocuklar! Bu hafta ‘sevgi yolu’nda yürümek için gayret edelim.
Hepinize iyi haftalar…

Bizi takip edin: