Merhaba çocuklar!

Okullar açıldı! Yeni eğitim öğretim yılında hepinize başarılar diliyoruz. Hem eğlendiğiniz hem öğrendiğiniz çok güzel bir yıl olsun.

Bu hafta size İsa Mesih’le ilgili bir gerçeği tekrar hatırlatmak istiyoruz.

İsa Mesih bizim kurtarıcımız, Rabbimiz, değil mi? İsa Mesih bizim günahlarımızı bağışladı, utancımızı kaldırdı ve bizi arındırdı.

İsa aynı zamanda bizim için iyi bir örnektir. Bir hıristiyan olarak nasıl yaşamamız gerektiği konusunda O’nu örnek almalıyız.

Kutsal Kitabımızdan İbraniler 12:2’ye bir bakalım; “Gözümüzü imanımızın öncüsü ve tamamlayıcısı İsa’ya dikelim. O kendisini bekleyen sevinç uğruna utancı hiçe sayıp çarmıhta ölüme katlandı ve Tanrının tahtının sağında oturdu.”

Çocuklar çarmıhta İsa ne yapmıştı? Bizim günahlarımız uğruna Baba Tanrı’mıza itaat etti ve çarmıhta öldürüldü. Çarmıhta bir suçlu gibi asılmıştı, birçok insan Onu izliyordu, onunla dalga geçiyordu. Ama O utancı yok saydı yani önemsemedi. Cennette sahip olacağı sevinci düşündü, buna odaklandı.

İsa Mesih bizim ‘iman yolculuğumuzun’ örneğidir! Yani biz de tıpkı Onun gibi utancı yok saymalıyız. Mesela okulda arkadaşlarımız bizimle hıristiyan olduğumuz için dalga geçebilir, çirkin sözler söyleyebilir. Biz tıpkı İsa gibi bunlara katlanmalı, utanmamalıyız. İsa’yı hatırlamalıyız.

Bu konuda daha güçlü/daha iyi olmak için Kutsal Kitap’tan, anne babanızdan, kilisede önderlerinizden yardım alabilirsiniz.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: