Merhaba çocuklar!

Günlük hayatımızda ya da kilisede ‘iman’ kelimesini çok kez duymuşsunuzdur. Bu sözcüğün hıristiyanlar için tam olarak ne ifade ettiğini hiç düşündünüz mü? Gelin Kutsal Kitap’taki tanımına bir bakalım.

İbraniler 11:1 İman, umut edilenlere güvenmek, görünmeyen şeylerin varlığından emin olmaktır.
Bir şeyin varlığından emin olmak için genelde dokunmak, görmek isteriz değil mi? İman ise görmediğimiz, dokunamadığımız şeylerin bile varlığından emin olmak demektir. Biz de İsa Mesih’in varlığına, O’nun bizim için yaptıklarına ‘iman’ ediyoruz değil mi? Bunu Kutsal Kitap’ta yazılanlara güvenerek Kutsal Ruh’un sayesinde yapıyoruz. Tanrı’ya ve onun sözüne iman ederek aynı zamanda şunlara da sahip olduğumuzu biliyoruz;

1.Yuhanna 5:11-13 Tanıklık da şudur: Tanrı bize sonsuz yaşam verdi, bu yaşam Onun Oğlundadır. Kendisinde Tanrı Oğlu bulunanda yaşam vardır, kendisinde Tanrı Oğlu bulunmayanda yaşam yoktur. Tanrı Oğlunun adına iman eden sizlere, sonsuz yaşama sahip olduğunuzu bilesiniz diye bunları yazdım.

Ne kadar büyük bir armağan değil mi çocuklar? Haydi biz de bu armağanı en yakınlarımıza duyuralım. Bugün birine İsa’dan bahsetmeye ne dersin?

Hepinize iyi haftalar…

Bizi takip edin: