Merhaba çocuklar!

Çok uzun bir aradan sonra okullarda yeniden yüzyüze eğitim başladı. Ne kadar harika bir şey değil mi? Çok özlediğimiz arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle buluştuk, hatta yenileriyle de tanıştık. Dua ediyoruz ki yeniden bir kapanma olmasın. Hepinize harika bir eğitim yılı dilerken aynı zamanda bu yılın sizin için iyi bir ‘tanıklık’ yılı olmasını da diliyoruz. Nasıl mı?

Bizler Tanrı’nın çocukları olarak, okullarımızda ‘parlayabiliriz’. Bu da müjdeyi paylaşmak için fırsat verir. Bunun için sözlerimizle, davranışlarımızla Tanrı’nın çocukları gibi olmamız yeterli gelir. Gelin bu konudaki şu ayeti bir hatırlayalım.

1 Petrus 2:11-12Sevgili kardeşler, size yalvarırım, cana karşı savaşan benliğin tutkularından kaçının. Çünkü bu dünyada yabancı ve konuksunuz. İnanmayanlar arasında olumlu bir yaşam sürün. Öyle ki, kötülük yapanlarmışsınız gibi size iftira etseler de, iyi işlerinizi görerek Tanrıyı, kendilerine yaklaştığı gün yüceltsinler.’

Ne Yapmalıyız?
1. Kendi arzularımıza, özellikle ‘bencil’ arzularımıza ‘hayır’ demeyi öğrenmeye devam edelim. Haklısınız, bu bazen dostlarına ‘hayır’ diyeceğin anlamına geliyor!

2. Olumlu bir hayat demek ‘iyi’ bir hayat demektir. İyilikle davranmak demektir.

Okulunuz ve arkadaşlarınızla yeniden bir arada olmanın coşkusunu yaşarken bu sözler de akıllarınızda kalsın.

Hepinizin yeni okul dönemi kutlu ve bereketli olsun!

Bizi takip edin: