Merhaba çocuklar!

Bazen kendinize ‘Ben kimim? diye sorar mısınız? İsmimizi ailemizi elbette biliriz ama kendi varlığımızı, yaratılış amacımızı, kimliğimizi çokça sorgularız hayatta. Bir anlam bulmaya, kendimizi değerli hissetmeye ihtiyaç duyarız. Ailemize, arkadaşlarımıza, ilişkilerimize bakarız, sorgularız. Bazen bunlar bizi tatmin eder ama onların verdiği cevaplar bizi geçici olarak mutlu edebilir. Çok daha fazlası ve değerlisi Tanrı’daki kimliğimizdir!

Yaratılış 1:26 “Tanrı, ‹‹İnsanı kendi suretimizde, kendimize benzer yaratalım›› dedi, ‹‹Denizdeki balıklara, gökteki kuşlara, evcil hayvanlara, sürüngenlere, yeryüzünün tümüne egemen olsun.››
1:27 “Tanrı insanı kendi suretinde yarattı. Böylece insan Tanrı suretinde yaratılmış oldu. İnsanları erkek ve dişi olarak yarattı.”

Mezmurlar 139:13-14-17

İç varlığımı sen yarattın,
Annemin rahminde beni sen ördün.

Sana övgüler sunarım,
Çünkü müthiş ve harika yaratılmışım.
Ne harika işlerin var!
Bunu çok iyi bilirim.

Hakkımdaki düşüncelerin ne değerli, ey Tanrı,
Sayıları ne çok!

Tanrı’daki kimliğimiz bize çok şey anlatır; Tanrı’nın benzeyişinde yaratılmışızdır! Tanrı’nın gözünde ve aklında HEP değerliyizdir. Hem iç varlığımızı hem dış varlığımızı Tanrı özenle yaratmıştır.
Müthiş ve harika yaratılmışız. Bunlara inan ve güven! Bazen düşüncelerimiz karışsa bile yüreğimiz Tanrı’nın bizi ne kadar çok sevdiğine ve ne kadar harika yarattığına her zaman inansın, güvensin.
Çevremizdekilerin bizi özel hissettirmediği anlarda Tanrı’ya ve O’nun bize olan sevgisine, amacına odaklanalım!

Hepinize iyi haftalar!

Bizi takip edin: