Merhaba çocuklar!

Bu hafta Tanrı’nın Sözü’ne bakarken özellikle ‘kurtuluş planı’ hakkında yazmak istedik. Ne de olsa bu Pazar günü Diriliş Bayramı!

Tanrı dünyayı kurtaracağına dair yıllar önce sözü aracılığı ile konuşmaya başladı. Amacı belliydi: O’nun gönderdiği kurtarıcıyı kimse kaçırmasın! Herkes O’na iman etsin ve kurtulsun.

Kutsal Kitap’ta Mesih hakkında önceden bildirilmiş bir çok söz bulabiliriz ama biz özellikle birkaç tane seçmek istedik.

Bakın Tanrı O’nun doğumunu nasıl önceden bildirdi?

Yeşaya 7:14 ‘Bundan ötürü Rabbin kendisi size bir belirti verecek: İşte, kız gebe kalıp bir oğul doğuracak; adını İmmanuel koyacak.’

İsa’nın ölümü hakkında aynı peygamber güzel şeyler yazdı:

Yeşaya 53:4-5 ‘Aslında hastalıklarımızı o üstlendi,
Acılarımızı o yüklendi.
Bizse Tanrı tarafından cezalandırıldığını,
Vurulup ezildiğini sandık.

Oysa, bizim isyanlarımız yüzünden onun bedeni deşildi,
Bizim suçlarımız yüzünden o eziyet çekti.
Esenliğimiz için gerekli olan ceza
Ona verildi.
Bizler onun yaralarıyla şifa bulduk.

İsa’nın dirilişi bile bize önceden bildirildi;

Elçilerin İşleri 2:24-27 ‘Tanrı ise, ölüm acılarına son vererek Onu diriltti. Çünkü Onun ölüme tutsak kalması olanaksızdı. Onunla ilgili olarak Davut şöyle der: ‹Rabbi her zaman önümde gördüm, Sağımda durduğu için sarsılmam. Bu nedenle yüreğim mutlu, dilim sevinçlidir. Dahası, bedenim de umut içinde yaşayacak. Çünkü sen canımı ölüler diyarına terk etmeyeceksin, Kutsalının çürümesine izin vermeyeceksin.

Biliyor musunuz bu sözler İsa’dan 1000 yıl (Davut) ve 700 yıl (Yeşaya) ÖNCE yazıldı. Tanrı’nın Kurtuluş Planı dünyayı yarattığından beri belliydi.

Harika kurtarıcımız var çocuklar!

Bizi takip edin: