Bir kaç hafta önce her gün bir kaç ayet okumanızı tavsiye ettik ve bir de söz verdik; web sayfamızda her gün size yardım edecek ayetler koyacaktık. Onu daha yapamadık, bunun için bizi bağışlamanızı dileriz. Ama yakın zamanda yapacağız.

‘Hafta’nın Sözü’ köşemizde neyi hedeflediğimizi göstermek için örnekler vermek istiyoruz. Yani ayetleri okuyalım ve hayatımız için neyi öğrenebileceğimizi söyleyelim.

Bugünkü örneğimize bakalım; 1 Tim 6:76, 8-10 şöyle yazıyor: “Oysa eldekiyle yetinerek Tanrı yolunda yürümek büyük kazançtır….Yiyeceğimiz, giyeceğimiz varsa bunlarla yetiniriz. Zengin olmak isteyenler ayartılıp tuzağa düşerler, insanı çöküşe ve yıkıma götüren birçok saçma ve zararlı arzulara kapılırlar. Çünkü her türlü kötülüğün bir kökü de para sevgisidir. Kimileri zengin olma hevesiyle imandan saptılar, kendi kendilerine çok acı çektirdiler.”

Bunu okuduktan sonra hayatımızda ne gibi değişiklerin olması gerekiyor, düşüncelerimizde ya da kararlarımızda da değişim olmalı mı?

Kesin sıkıntı, acı, üzüntü ve yıkım istersek, kolay bir yol var: zengin olmayı isteyin! Parayı sevin!

Peki kesin kazanç ister misiniz? Tanrı’nın sevdiği şeylerinin peşinden gidin (Matta 6:33 ve Markos 8:32) Tanrı’nın verdikleriyle mutlu olun. Yakınmayın ve başka şeyleri arzulamayın. Ne tür bilgisayarınız varsa, cep telefonunuz varsa, ya da yemeğiniz nasılsa, şükredin. Böylece kazancınız büyük olur.

Şu anda bunlar için dua edin. Anne ve babanıza da söyleyin ‘Ben eldekiyle yetinen bir çocuk olmak istiyorum. Tanrı yolunda yürümeyi de istiyorum. Bana yardım eder misiniz?’

Bence onlar da bu sözlerinizden mutlu olurlar.

Bizi takip edin: