Merhaba çocuklar!
Sayfamıza hoş geldiniz! Umarım her hafta bu yazılar aracılığı ile teşvik, bilgi, yenilenmiş bir umut alıyorsunuzdur.

Bugünkü ayetimiz çok ilginç: 1.Petrus 2:11: ”Sevgili kardeşler, size yalvarırım, cana karşı savaşan benliğin tutkularından kaçının. Çünkü bu dünyada yabancı ve konuksunuz.”

Biz bu dünyada yabanıcıyız, konuğuz. Yani geçici bir süre için buradayız. Bu dünya bizim evimiz değildir, evimiz başka bir yerdedir….cennette!!! Pavlus bu konu hakkında ne dedi: Romalılar 8:18-30’u okuyun! Bizim kimliğimiz, asıl ve nihai kimliğimiz, vatanımız cennettir!
O zaman Petrus’a göre ne yapmamız lazım? Diyelim ki yüreğimizde, aklımızda tutkular, arzular, ihtiraslar var. Bunlar bu dünyanın isteğinden kaynaklanır….zengin olmak, hep zevk duymak, büyük olmak, zafer kazanmak, öc almak, ve benzeri şeyler.
Ama bu dünyaya ait olmadığımız için bizim bunlardan kaçınmamız gerekir. Bu arzuları tetikleyen, kışkırtan ortamlar,hatta kişiler, TV veya internet oyunları varsa, hemen o ortamdan uzaklaşın.
Bu şeylerden uzak durmamızın ikinci nedeni de: bu şeyler canımıza karşı savaşırlar. Hayatımızı tehlikeye sokar, bize zarar verirler.

Haydi çocuklar…şu sorunun cevabını biliyor musunuz?
Bazen en hikmetli, en cesur, en erkekçe davranış nedir?
KAÇMAK!!!

Bizi takip edin: