Merhaba çocuklar,

Biliyor musunuz bu hafta bir bayram kutlayacağız. Pentikost Bayramı!  Belki o kadar büyük kutlama yapmıyoruz ama ciddi bir bayramdır. Pentikost gününde KİLİSE doğdu.

Kutsal Kitap’tan Elçilerin İşleri bölümünden 2:1-4 ayetlerine bir bakalım:

“Pentikost Günü geldiğinde bütün imanlılar bir arada bulunuyordu.   Ansızın gökten, güçlü bir rüzgarın esişini andıran bir ses geldi ve bulundukları evi tümüyle doldurdu.   Ateşten dillere benzer bir şeylerin dağılıp her birinin üzerine indiğini gördüler.  İmanlıların hepsi Kutsal Ruhla doldular.”

İsa’nın Kutsal Ruh’u göndermesiyle kilise doğdu. Farklı halklardan, herkesin Mesih’te ‘aynı’ olduğu yeni bir topluluk doğdu. Kilise de her milletten, ırktan, sosyal statüden insanlar olabilir. Bizi bir yapan aynı yapan İsa Mesih’tir. O’nun gözünde herkes eşittir, sevgiye layıktır.

Peki Pentikost’u nasıl kutlayabiliriz ?

Kiliseye dostlarınızı, arkadaşlarınızı davet edin. Herkes Tanrı’nın senin mahallende ne yaptığını anlasın, görsün! Aşağıdaki ayetlerde de yazdığı gibi Tanrı’nın tanıkları olalım.

Elçilerin İşleri 1:8 “Ama Kutsal Ruh üzerinize inince güç alacaksınız. Yeruşalimde, bütün Yahudiye ve Samiriyede ve dünyanın dört bucağında benim tanıklarım olacaksınız.”

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: