Merhaba çocuklar,

Bu hafta sizlerle konuşmaktan pek hoşlanmadığımız, kabullenmek istemediğimiz bir gerçek hakkında konuşacağız. Bu gerçek ‘Hepimiz günah işliyoruz’. Her ne kadar ben günah işlemiyorum deyip üstünü kapatmaya çalışsak da hepimiz farklı konularda, düşüncelerde günah işliyoruz.

Günah işlediğimiz zaman, suratımızı asarız, örtbas ederiz, günahı hafife alırız, bahane buluruz, kaçarız ya da, en kötüsü, hayattan vazgeçer gibi davranırız ve başka bir  ‘kurtarıcı’ ararız.

Bakın Kutsal Kitap’ta Samuel israil halkına ne dedi:

   1 Samuel 12:20,21 :   Samuel halka, ‹‹Korkmayın›› dedi, ‹‹Siz bu büyük kötülüğü yaptınız, ama yine de RAB’bin ardınca gitmekten vazgeçmeyin; tersine, bütün yüreğinizle RAB’be kulluk edin. Kimseyi kurtaramayan yararsız putların ardınca gitmeyin; çünkü onlar değersizdir.

   Peki ne yapmamız gerek? Şöyle dua edebilir, boş olan yere kendiniz günah işlememek için aldığınız bir kararı yazabilirsiniz;

   ‘RAB, haklısın, bir daha günah işledim. Beni affet.   Bunu tekrarlamamak için artık ……………………………… yapacağım.   Bağışlayıcı olduğun için teşekkür ederim. Senin sayende yaşamaya devam ediyorum’

    Günah hayatımızın sonu değil, aksine  Tanrı’nın lütfunun devreye girdiği yer ve zamandır!

Hepinize iyi haftalar….

Bizi takip edin: