Merhaba çocuklar!

Paskalya yani Diriliş Bayramı çok yaklaştı!  Web sitemizden Diriliş Takvimi’ni takip ediyorsunuz değil mi? Bu hafta boyunca her gün beş dakikanızı bu etkinliğe ayırırsanız hem Diriliş hakkında daha çok öğrenir hem de sürpriz hediyeler kazanma fırsatını yakalarsınız.

Bu Pazar kiliselerimizde Diriliş Bayramı’nı kutlayacağız. Kiliseye gittiğimizde selamlaşırken karşımızdaki bizi ‘İsa dirildi’ diye selamlar ve  biz de  ‘Evet, dirildi!’ diye cevaplarız. Aslında bu yıl başka bir cümle daha ekleyebiliriz:

–          İsa dirildi.

–          Evet, dirildi.

–          BEN DE DİRİLDİM!

İsa Mesih günahlarımız yüzünden çarmıhta canını vermekle kalmadı, ölümünden üç günra dirilerek bize sonsuz bir yaşam verdi.  İsa’ya iman eden herkes İsa’yla birlikte yeni bir yaşama kavuşur. Kutsal Kitap’ta şöyle yazar;

2.Korintliler 5:17 “Bir kimse Mesih’teyse yeni yaratıktır; eski şeyler geçmiş herşey yeni olmuştur.”

Öyleyse bizler de İsa’ya iman ederek aldığımız bu yeni yaşamı, Tanrı’ya yaraşır bir şekilde sürdürmeye gayret edelim.

Koleseliler 3:1-4 “Mesih’le birlikte dirildiğinize göre, gökteki değerlerin ardından gidin. Mesih orada, Tanrı’nın sağında oturuyor. Yeryüzündeki değil, gökteki değerleri düşünün. Çünkü siz öldünüz, yaşamınız Mesih’le birlikte Tanrı’da saklıdır. Yaşamınız olan Mesih göründüğü zaman, siz de O’nunla birlikte yücelmiş olarak görüneceksiniz.”

Hepinizin Diriliş Bayramı kutlu olsun!

Bizi takip edin: