Merhaba Çocuklar!

Bu hafta “Ekmek ve Biçmek” hakkında konuşacağız. Çiftçiler ürün elde etmek için tohumları toğrağa ekerler değil mi? Belli bir süre sonra bu ekilen tohumlar büyürler ve ürün verirler. Bu ortaya çıkan ürünleri ‘biçmek’ gerekir. Yani tarladan bu ürünü toplamak, kaldırmak gerekir. Kutsal Kitap’ta İsa  bu konudan bakın nasıl bahseder?

Yuhanna 4:35 ‘Sizler, ‹Ekinleri biçmeye daha dört ay var› demiyor musunuz? İşte, size söylüyorum, başınızı kaldırıp tarlalara bakın. Ekinler sararmış, biçilmeye hazır!’ Eken ve biçen birlikte sevinsinler diye, biçen kişi şimdiden ücretini alır ve sonsuz yaşam için ürün toplar. Biri eker, başkası biçer› sözü bu durumda doğrudur. Ben sizi, emek vermediğiniz bir ürünü biçmeye gönderdim. Başkaları emek verdiler, siz ise onların emeğinden yararlandınız.››

Bu ayetlerde neden bahsedildiğini anladınız mı çocuklar? Evet doğru, İsa müjdelemeden bahsediyor. Yani bizler zaman zaman arkadaşlarımıza, dostlarımıza Tanrı’nın sevgisinden ve kurtarış planından bahsedebiliriz. İşte bunu yaparken tohum ekmiş oluruz. Eğer bu kişiler bir gün İsa’ya iman edip sonsuz yaşamı seçerlerse o zaman da bizler ürünümüzü ‘biçmiş’  oluruz.

Peki şu anda kimin hayatında ekiyorsunuz? Biçme fırsatları için dua ediyor musunuz?   Haydi birbirinizi yüreklendirin, çalışın. Belki RAB yıllar sonra size biçme zamanı verir.

Bu iki iş önemli ve gereklidir. Müjde ekme fırsatınızı küçümsemeyin! RAB bu fırsatı size verdi, bunu sadık bir şekilde kullanın.

Eğer biçme veya ekme fırsatınız olursa, bize haber verin! Sizinle birlikte seviniriz.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: