Merhaba Çocuklar!

Geçen haftaki yazımızda neyi öğrenmiştik hatırlıyor musunuz? Farklı olmak, özel olmak güzel bir şeydir. Bildiğimiz, tanıdığımız kişiler arasında da en özel, en farklı olan Tanrı’dır! Bu farklılık O’nun ‘kutsal’ olmasından kaynaklanır. “Kutsal” Tanrı’nın sıfatlarından biridir ve kötülükten uzak anlamına gelir.
Biz kutsal olabilir miyiz? Aslında biz zaten kutsalız. Nasıl mı? Farklıyız ve özeliz çünkü Tanrı bizi sahiplendi! Kendisi bizi İsa’nın ölümüyle satın aldı, biz Tanrı’ya aidiz!

Kutsal Kitap’tan bazı ayetlere bir bakalım.

İbraniler 10:10 “Tanrının bu isteği uyarınca, İsa Mesih’in bedeninin ilk ve son kez sunulmasıyla kutsal kılındık.”

1.Korintliler 1:3 “Mesih İsa’da kutsal kılınmış, kutsal olmaya çağrılmış olan sizlere ve hepimizin Rabbi İsa Mesih’in adını her yerde anan herkese Babamız Tanrı’dan ve Rab İsa Mesih’ten lütuf ve esenlik olsun.”

İsa bizim kutsallığımızdır:
1.Korintliler 1:30 “Ama siz Tanrı sayesinde Mesih İsa’dasınız. O bizim için tanrısal bilgelik, doğruluk, kutsallık ve kurtuluş oldu.”

1.Korintliler 6:11 “Bazılarınız böyleydiniz; ama yıkandınız, kutsal kılındınız, Rab İsa Mesih adıyla ve Tanrımızın Ruhu aracılığıyla aklandınız.”

1.Korintliler 6:19 “Bedeninizin, Tanrı’dan aldığınız ve içinizdeki Kutsal Ruh’un tapınağı olduğunu bilmiyor musunuz? Kendinize ait değilsiniz”.

Tanrı bizi sahiplendi! Biz farklıyız! Biz özeliz! Tanrı bizi farklı olarak yarattı ve bizi kurtardı. O’nu övelim!

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: