Merhaba çocuklar!

Son günlerde ülkemizde maalesef çokça ölüm haberleri alıyoruz. Doğu’da askerlerimiz şehit olurken, geçen günlerde Ankara’da yaşanan bomba saldırılarında ise sivil,genç, yaşlı birçok insan hayatını kaybetti. Ne kadar üzücü değil mi? Ölen kişilerin aileleri için her zaman dua edelim, Rab onları teselli etsin, ülkemize esenlik getirsin.

 

Hayatımız değerlidir değil mi? Kutsal Kitap’ta Tanrı’nın insanlara verdiği değeri bir çok ayette görebiliriz. Her bir insan hayatı kim olursa olsun değerlidir. Biz her zaman insan hayatına saygı göstermeliyiz.

Bu konuda Mezmurlar’daki ayetlere bir bakalım;

 Mezmurlar 8:4-8 “Soruyorum kendi kendime: ‹‹İnsan ne ki, onu anasın, ya da insanoğlu ne ki, ona ilgi gösteresin? Nerdeyse bir tanrı yaptın onu, başına yücelik ve onur tacını koydun. (Tanrılardan) pek aşağı yaratmadın. Ellerinin yapıtları üzerine onu egemen kıldın,  her şeyi ayaklarının altına serdin; Davarları, sığırları, yabanıl hayvanları, gökteki kuşları, denizdeki balıkları, denizde kıpırdaşan bütün canlıları.”

Tanrı insanları çok özel ve değerli bir varlık olarak yaratmıştır. Sırf bu nedenle bile en basit şekliyle insan hayatına saygılı olmalıyız.

1.Petrus 2:17 ; “Herkese saygı gösterin!”

Peki ne kadar, hangi sıklıkta saygı duyacağız?

Romalılar 12:10; “Birbirinize saygı göstermekte yarışın.”

Haydi çocuklar biz imanlılar olarak saygı göstermekte şampiyon olalım!

Hemen, bugün, HERKESE!

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: