Merhaba çocuklar!

Nasılsınız? Okullar açıldı umarım hepiniz arkadaşlarınıza , öğretmenlerinize kavuştuğunuz için çok mutlusunuzdur. Bu hafta sevinmemiz gereken bir başka konudan daha bahsedeceğiz. İsa Mesih bizi günahtan kurtardı değil mi? Ve kendisine güvenen her kişiyi, çocukları dahil, kurtarmaya devam eder.

Peki sizce Tanrı neden bizi hemen cennette götürmedi? Cennette her şey çok daha kolay olurdu değil mi? Tanrı’nın yanında, onun evinde Ona tapınarak günah işlemeden yaşardık. Neden hala bu dünyadayız acaba?

Çünkü Tanrı’nın bize verdiği bir kaç görev var. Birincisi aslında İsa’nın bahsettiği ‘en büyük buyruktur.’

Matta 22:37-39 “İsa ona şu karşılığı verdi: Tanrın Rabbi bütün yüreğinle, bütün canınla ve bütün aklınla seveceksin. İşte ilk ve en önemli buyruk budur. İlkine benzeyen ikinci buyruk da şudur: ‹Komşunu kendin gibi seveceksin.”

Tanrı bizden sevgi bekliyor. Hem Tanrı’yı hem de komşuyu sevmemizi ister.

Kimi sevebilirsiniz bugün? Peki bunu nasıl yapacaksınız? Tanrı’yı ‘aklın’la nasıl seversiniz…..Sizi meşgul eden diğer şeylerden (telefon? eğlence?bilgisayar?) bir süre vazgeçerek dua edip, Kutsal Kitap’ı okuyabilirsiniz.Kutsal Kitap’ta hem kendisini hem komşumuzu(arkadaşımızı, öğretmenimizi, sokaktaki dilenciyi) nasıl sevmemiz gerektiğini Tanrı bize anlatır.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: