Merhaba çocuklar,

Bazen hayatımızda işlerimiz, ilişkilerimiz istediğimiz gibi gitmez. Bir aksilik olur planladığımız şeyler alt üst olur, başka bir şekilde hiç ummadığımız yönde gider. Bu zamanlarda ilk ne düşünürsünüz?
‘Ama bu haksızlık!’ ‘Neden böyle oldu?’ ‘Neden başkalarının hayatları iyi, benimki kötü?’ ‘Tanrı beni cezalandırıyor mu?’ ‘Ne zaman her şey iyiye dönecek?’ Bunun gibi daha bir çok sözler geçer aklımızdan değil mi?

Kutsal Kitap’taki Yusuf’un öyküsünü hatırlıyor musunuz? Kardeşleri tarafından satıldı, zindana atıldı, yıllarca umutsuzca bekledi. Ama her zaman Rab onunla birlikteydi. Onu kendi ulusu ve başkaları için kullandı. Büyük işlere aracı olmasını sağladı. Ve en sonunda da babası İsrail’e ve kendisini satan kardeşlerine bile lütuf gösterdi.

Neden? Çünkü o Rab’den hiç kopmadı ve Rab de ona derin bir anlayış ve sabır verdi. Onun hayatındaki olumsuzlukları iyiliğe çevirdi.

Yaratılış 50:20 “Siz bana kötülük düşündünüz, ama Tanrı bugün olduğu gibi birçok halkın yaşamını korumak için o kötülüğü iyiliğe çevirdi.”

Tanrı bize de böyle bir anlayış versin diye dua edelim. Hayatımızdaki olumsuzluklar ne kadar uzun sürerse sürsün, biz sebebini anlamasak bile Tanrı’ya güvenelim ve acılarımıza katlanalım, RAB’bin kötülüğü iyiliğe çevireceğine iman edelim, bekleyelim.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: